برای سال دوم ، فستیوال موسیقی کوچه در بوشهر

طنین موسیقی در کوچه های بوشهر

بوشهری ها | اهالی موسیقی نواحی مختلف کشور با هدف هم‌افزایی و به اشتراک گذاردن تجربیات خود برای دومین سال در فستیوال موسیقی کوچه در مجموعه کافه حاج رئیس شهر بوشهر گرد هم می‌آین

بوشهری ها / اهالی موسیقی نواحی مختلف کشور با هدف هم‌افزایی و به اشتراک گذاردن تجربیات خود برای دومین سال در فستیوال موسیقی کوچه در مجموعه کافه حاج رئیس شهر بوشهر گرد هم می‌آیند. فستیوال موسیقی کوچه که به نشاط اجتماعی در میان مردم و جاذبه‌های گردشگری شهر بوشهر کمک می‌کند به ابتکار مجموعه فرهنگی کافه حاج رئیس هر ساله در اسفند ماه برگزار می‌شود.

ایران به‌واسطه‌ی داشتن جاذبه‌های مختلف جغرافیایی، تاریخی و تنوع فرهنگی- قومی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است که هر بخش خود می‌تواند مقصد گردشگری مساعدی برای جذب گردشگران فرهنگی و هنری باشد؛ و موسیقی مقامی نیز با پتانسیل و ظرفیت بالایی که دارد می‌تواند به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اشکال گردشگری جهت گسترش این صنعت مورد توجه قرار گیرد. هنر موسیقی (مقامی) به عنوان زیرمجموعه‌ای از آثار اصیل هنری می‌تواند به یک جاذبه‌ی فرهنگی تبدیل شود و نقش مهمی در جذب ایرانگردان و جهانگردان ایفا کند و با وجود توان‌ها و پتانسیل‌های گردشگردی فراوان گزینه‌ی مناسبی جهت رسیدن به توسعه منطقه باشد. هم اکنون بسیاری از کشورهای جهان، گردشگردی پایدار را بهترین راه برای اعتلای فرهنگ، ایجاد تفاهم بین المللی و دست‌یابی به درآمدهای سرشار اقتصادی می‌دانند و به همین علت مورد توجه خاص کشورها قرار می‌گیرد با راهکارهای مناسب استفاده از پتانسیل‌های موسیقی مقامی، می‌توان تاثیر مثبتی نظیر توسعه اقتصادی منطقه، افزایش آگاهی‌های عمومی و بالا رفتن سطح استانداردهای زندگی مردم داشت و اثرات منفی نظیر تغییر در آداب و سنن محلی و افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی- فرهنگی را با مدیریت صحیح می‌توان به حداقل رساند.نشاط اجتمماعی بوجود آورد و فضای کسب و کار هنرمندان موسیقی محلی،بومی و مقامی را در نواحی کشور بهبود بخشید.

سال گذشته فستیوال موسیقی کوچه مورد استقابل خوب و پروشور مردم علاقمند به موسیقی مقامی در نواحی مختلف کشور قرار گرفت. این فستیوال از دوشنبه 20 اسفند ماه آغاز و تا یکشنبه 26 اسفندماه ادامه خواهد داشت. در این فستیوال 5 گروه از استانهای خراسان شمالی،لرستان،آذربایجان،خوزستان و هرمزگان و 2 گروه خارجی از کشورهای افغانستان،عربی و همچنین دو گروه از بوشهر به اجرای برنامه خواهند پرداخت. فروش بلیط اینترنی این اجراها از طریق سایتBELITBOX.COM انجام می‌پذیرد.

در میان گروه‌های اجرا کننده نام‌ گروه کماکان، داماهی و سورنای احسان عبدی‌پور و گروه وحید اسدالهی به چشم می‌خورد.این فستیوال در روز یکشنبه 26 اسفندماه با برگزاری آئین اختتامیه به کار خود پایان می‌دهد.

کلیدواژه

فستیوال کوچه

بوشهر

موسیقی

ارسال نظرات

captcha
انتخابات اتاق بازرگانی
تبلیغات برق
طلوع دانش