دادستان بوشهر:

عوامل توزیع مواد محترقه تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند

دادستان بوشهر گفت: برای جلوگیری از ورود این مواد غیرمجاز محترقه باید رصدهای لازم در گلوگاه‌ها انجام و قبل از توزیع خودروهای حامل مواد محترقه توقیف شود.

بوشهری ها / علی حسن‌پور  صبح امروز در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان بوشهر با بیان اینکه امنیت مطلوبی در استان برقرار است به برنامه چهارشنبه آخر سال پرداخت و اظهار داشت: چهارشنبه آخر سال هر سال شاهد تلفات و صدمات جبران ناپذیری هستیم  که برای پیشگیری از این وقایع برنامه‌های مهمی در دستور کار قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه چهارشنبه آخر سال در استان بوشهر سال گذشته و سنوات قبل مشکلی حادث نشد گفت: هر چند مشکلی در این زمینه در سال‌های قبل ثبت نشده ولی باید پیشگیری‌های لازم را انجام شود که نخستین پیشگیری اطلاع رسانی از طریق صداو سیما و سایر رسانه‌ها در خصوص صدمات اقدامات مخاطره آمیز در این روز است.

 

دادستان بوشهر با بیان اینکه نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی پوشش خاصی  انجام می‌دهند خاطر نشان کرد: انتظار می‌رود فرماندهی انتظامی استان بوشهر جلسات توجیهی برای کارکنان  انتظامی در دستور کار قرار دهند.

 

وی با تاکید بر پیشگیری از ورود مواد محترقه به استان بوشهر افزود: برای جلوگیری از ورود این مواد غیرمجاز محترقه باید رصدهای لازم در گلوگاه‌ها انجام و قبل از توزیع  وسائط نقلیه حامل مواد محترقه توقیف شود و عوامل مجرمانه تحت تعقیب کیفری قرار گیرند.

 

دادستان بوشهر تاکید کرد:عرضه کنندگان مواد محترقه در استان بوشهر مورد رصد قضایی و تحت تعقیب قضایی و کیفری قرار می‌گیرند.

 

حسن‌پور از افزایش سرقت در ایام نوروز  خبر داد و افزود: در ایام نوروز به سبب اینکه افراد غیر بومی وارد استان می‌شوند و منازل را رصد و با شناسایی منازل خالی از سکنه اقدام به سرقت می‌کنند باید پیشگیری‌های لازم از سوی مردم انجام شود و حتی الامکان از لامپ‌های هوشمند استفاده کنند و در این راستا پایش تصویری نیز بسیار مهم است که خود یک عامل بازدارنده تلقی می‌شود.

 

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بسیج در رصد جرائم گفت: از ظرفیت این نهاد که می‌توانند همکاری خوبی با فرماندهی انتظامی داشته باشند باید استفاده شود.

 

دادستان مرکز استان بوشهر با تاکید بر نظارت بر قایق‌‌های تفریحی خاطر نشان کرد: قایق‌های تفریحی بایدتوسط اداره بندر و شهرداری و سایر نهادها نظارت شوند که صدماتی برای مهمانان نوروزی نداشته باشند و در ضمن  رعایت شئونات اسلامی رعایت شود  و متصدیان این قایق‌ها باید توجیه باشند.

 

حسن‌پور به واگذاری منزل مبله به میهمانان نوروزی پرداخت و افزود : در موضوع منازل مبله از طریق اداره اماکن نیروی انتظامی و سازمان میراث فرهنگی اقداماتی در زمینه ساماندهی این منازل انجام شده که در این راستا شماره تلفن‌های غیرمجاز مسدود می‌شود.

 

وی با تاکید بر هوشیاری در جلوگیری از تصرفات غیر قانونی اراضی دولتی تصریح کرد: در تصرفات غیرقانونی اراضی هم ممکن است افرادی از فرصت تعطیلات عید نوروز استفاده کنند و اقدام به تصرف اراضی ملی و دولتی کنند که در هر لحظه قضات آمادگی دارند با این مسئله برخورد کنند.

 

 

افراشته 2

کلیدواژه

علی حسن‌پور

دادستان بوشهر

مواد محترقه

چهارشنبه آخر سال

ارسال نظرات

captcha
افراشته نظرسنجی
طلوع دانش