زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید محصولات شورورز دریایی در استان بوشهر فراهم است

استاندار بوشهر با اشاره به ظرفیت‌ تولید محصولات دریایی به استثنای ماهی و میگو در استان بوشهر گفت: زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید محصولات شور از جمله جلبک و کشت گیاهان دریایی در استان بوشهر فراهم است.

بوشهری ها /عبدالکریم گراوند صبح امروز در جلسه منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس بوشهر با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی توانمند در توسعه و پیشرفت اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت مهمی در نیروی انسانی توانمند و علمی ارزشمند برخوردار است که برگزاری جلسه هم‌اندیشی با سازمان‌ها و نهادهای مختلف در راستای حل مشکلات ضروری است.

 

وی، با بیان اینکه دریا و ساحل ظرفیت مهمی برای هر استان و کشور محسوب می‌شود افزود: دریا تنها برای صید و پرورش ماهی و میگو نباید مورد استفاده قرار بگیرد بلکه  باید در توسعه علوم و فنون دریایی نوین از ان استفاده شود.

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه این استان از ظرفیت بزرگی برخوردار است افزود: دریا و گرما در استان بوشهر یک ظرفیت مهم برای سرمایه‌گذاری  در بخش‌های تولید محصولات کشاورزی و آبزیان فراهم کرده که باید از این قابلیت بهره‌وری مطلوب شود.

 

گراوند با بیان اینکه پرورش آرتمیا بیشتر از میگو ارزش اقتصادی و غذایی دارد افزود: تولید و پرورش آرتمیا علاوه بر ارز آوری سبب توسعه و اشتغال پایدار می‌شود.

 

وی با تاکید بر تدوین نقشه راه زیست فناورانه استان بوشهر گفت: طرح‌های علمی و فناورانه مورد حمایت و استقبال قرار دارد و در این راستا هر گونه کمک و حمایت از دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان می‌شود.

 

استاندار بوشهر بر توجه به تولید جلبک‌های دریایی، کشت گیاهان ترکیبی و شور ورز  تاکید کرد و افزود: بوشهر ظرفیت مهمی در تولید گیاهان شورورز از جمله جلبک و کشت گیاهان دریایی دارد که زمینه سرمایه‌گذاری در تولید این محصولات فراهم است.

 

گراوند با بیان اینکه باید از دریا به صورت علمی و دانش‌بنیان استفاده کرد و گفت: تولید، اشتغال، نوآوری و خلاقیت در شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود که دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این  حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان گام‌های مهمی برداشته است.

 

وی، با اشاره به اینکه در حمایت و اجرای طرح‌های دانش‌بنیان هیچ‌گونه محدودیت اعتباری نداریم افزود: راه‌اندازی کشتی تحقیقاتی و تخصصی از کارهای خوب و مورد حمایت است.

افراشته 2

کلیدواژه

عبدالکریم گراوند

استاندار بوشهر

منطقه ویژه علم و فناوری خلیج فارس بوشهر

ارسال نظرات

captcha
افراشته نظرسنجی
طلوع دانش