۲۲۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان بوشهر افتتاح شد

معاون امور عمرانی استان بوشهر گفت: امسال ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان بوشهربه بهره برداری رسید.

بوشهری ها /مهرداد ستوده  ظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به تدوین سند عمرانی استان بوشهر اظهار داشت: امسال سند عمرانی استان بوشهر در راستای اجراء و تکمیل پروژه‌های عمرانی تدوین و عملیاتی شد.

 

وی ظرفیت گردشگری استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با توجه به توسعه زیرساخت گردشگری در استان بوشهر رتبه استان بوشهر در نوروز سال 1397 ارتقاء یافت و به  رتبه سوم کشوری رسید.

 

معاون استاندار بوشهر با اشاره به تدوین سند گردشگری استان بوشهر افزود: این سند در حوزه‌های شهری و روستایی، عشایری و دریایی تدوین شده و طرح‌های مهمی عملیاتی شده است.

 

ستوده با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خاطر نشان کرد:امسال 2 هزار و 200 میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان بوشهر افتتاح شد که نسبت به سال قبل افزایش بیش از 2 برابری دارد.

 

وی تمرکز بر روی پروژه‌های نیمه‌تمام و  تحقق مطالبات مردم را در اولویت برنامه امسال دانست و تصریح کرد: بخش آب یکی از اولویت‌های اصلی بود که در این راستا امسال سدهای تنگ‌ارم، قیزقلعه و سنا به بهره‌برداری رسید.

 

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه دهکده گردشگری نخل‌تقی و کنگان آماده افتتاح است تصریح کرد: در این راستا تالار لیان بوشهر به بهره‌برداری رسید که هدیه‌ای به اهالی فرهنگ و هنر استان بود.

 

ستوده با اشاره به وابستگی 90 درصدی آب استان بوشهر به دیگر استان‌ها خاطرنشان کرد: در راستای حل مشکلات ابرسانی شهرهای و روستاهای استان بوشهر آب‌شیرین‌کن بوشهر، سعدآباد، وحدتیه، آب‌پخش و دالکی عملیاتی شده است.

 

وی به اجرای طرح بوشهر توریسم 2022 پرداخت و از ساماندهی شناورهای تفریحی خبر داد و افزود: 240 اقامت‌گاه روستایی و عشایری استان بوشهر آماده پذیرش مسافران نوروزی است که پیش‌بینی می‌شود تا عید نوروز به 300 مرکز افزایش یابد.

 

افراشته 2

کلیدواژه

مهرداد ستوده

معاون امور عمرانی استان بوشهر

پروژه عمرانی

ارسال نظرات

captcha
افراشته نظرسنجی
افراشته
طلوع دانش