تمهیدات لازم برای گردشگران نوروزی در استان بوشهر فراهم شده است

بر اساس بررسی‌های انجام شده در نوروز گذشته بیش از 90 درصد از گردشگران از خدمات ارائه شده رضایت و 93 درصد از گردشگران تمایل سفر مجدد به استان بوشهر داشتند.

بوشهری ها /عبدالکریم گراوند ظهر امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان بوشهربا بیان اینکه این استان دارای ظرفیت‌های مختلف گردشگری است اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در نوروز گذشته بیش از 90 درصد از گردشگران از خدمات ارائه شده رضایت و 93 درصد از گردشگران تمایل سفر مجدد به استان بوشهر داشتند.

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه ظرفیت‌های گردشگری در استان بوشهر توسعه یافته است افزود:  توریست 2022 از جمله طرح‌هایی است که امسال عملیات اجرایی آن آغاز شد و در این راستا در شهرها روستاها و مناطق عشایری زیرساخت‌های گردشگری اقامت‌ها و پذیرایی از مسافران فراهم شده است.

 

وی از توسعه هتل و مهمان‌پذیرها در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: برای توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری باید موانع اداری برداشته شود و در این راستا مدیران دستگاه‌های اجرایی باید گره‌گشای مشکلات در بخش سرمایه‌گذاری به ویژه در بخش گردشگری باشند.

استاندار بوشهر با اشاره  به اینکه که ارزش ظرفیت گردشگری بیش از دیگر قابلیت‌ها است گفت: ارزش طرح‌های گردشگری از نفت و  ذخائر دیگر بیشتر است که در این راستا استان بوشهر 7  ماه از سال دارای بهترین آب و هوا برای گردشگری است که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.

 

گراوند از اجرای بزرگراهی عسلویه به هرمزگان خبر داد و گفت: در این راستا توسعه راه‌های استان بوشهر مورد توجه قرار گرفته و اکنون راه‌های استان بوشهر از ایمن بالایی برخوردار  است.

 

وی با تاکید بر نظارت بر  قیمت  و تامین کالا و خدمات در ایام نوروز افزود: باید برای تامین ارزاق عمومی و مایحتاج گردشگران تمهیدات لازم فراهم شود که گردشگران با مشکلات مواجه نشوند.

 

استاندار بوشهر بر ایجاد کشیک‌های نوروزی برای تامین ارزاق عمومی تاکید کرد و افزود: اطلاع‌رسانی درخصوص هواشناسی باید مورد توجه قرار بگیرد تا مسافران در هنگام سفر دچار مشکل نشوند.

 

گراوند از واگذاری دهکده گردشگری بوشهر به شهرداری خبر داد و افزود: اجرای فاز دوم دهکده گردشگری بوشهر از سال آینده در دستور کار شهرداری بوشهر قرار دارد که تکمیل این دهکده می‌تواند ظرفیت‌های گردشگری مرکز استان را افزایش دهد.

 

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه خدمات عمومی در راستای پذیرایی از گردشگران خاطر نشان کرد: مراکز خدمات عمومی نباید به هیچ وجه دچار مشکل شوند و در این راستا تامین آب، برق و کلیه خدمات مورد نیاز گردشگران باید فراهم شود.

 

وی با تاکید بر تامین زیرساخت لازم خدمات عمومی در مناطق گردشگری گفت: باید در مصرف آب و برق تمهیدات لازم  به ویژه در مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی اندیشیده شود ولی خدمات در این مراکز نباید قطع شود.

 

استاندار بوشهر با بیان اینکه زیرسازی‌های فضای شهری نسبت به گذشته افزایش یافته است خاطر نشان کرد: در این راستا فعالیت و خدمات شهرداران استان قابل تقدیر است چراکه توجه ویژه‌ای به عمران شهری و زیباسازی و جذب اعتبارات ارزش افزوده شده است.

گراوند با بیان اینکه مقصد بیشتر گردشگران به مناطق جنوب کشور استان بوشهر است گفت: در این راستا روستاها و شهرهای این استان دارای امکانات مهم گردشگری شده است.

 

وی بر ساماندهی خانه‌های مبله در استان تاکید کرد و افزود: خانه‌هایی که برای گردشگران به عنوان منازل مبله تعیین می‌شود  باید دارای هویت باشد تا از بروز مشکلات جانبی جلوگیری شود.

 

 

افراشته 2

کلیدواژه

عبدالکریم گراوند

طرح‌های گردشگری

توریست 2022

ارسال نظرات

captcha
افراشته نظرسنجی
افراشته
طلوع دانش