اماکن اقامتی از پذیرش مسافران در استان بوشهر خودداری می‌کنند

بوشهر | بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، اماکن اقامتی در استان بوشهر از جمله مدارس از پذیرش مسافران تا زمان اعلام دانشگاه علوم پزشکی خودداری می‌کنند.

بوشهری ها / بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، اماکن اقامتی در استان بوشهر از جمله مدارس از پذیرش مسافران تا زمان اعلام دانشگاه علوم پزشکی خودداری می‌کنند.

ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر ظهر امروز به ریاست استاندار بوشهر و به دبیری دانشگاه علوم پزشکی تشکیل جلسه داد.

در این جلسه استاندار بوشهر از کاهش ساعت کار ادارات خبر داد و اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ساعت کاری ادارات از امروز تا پایان هفته از ساعت 8 تا 13 تعیین می‌شود، ضمن اینکه بخش‌های خدماتی شهرداری‌ها، بانک‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی از این مصوبه مستثنی هستند.

تعیین رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به‌عنوان دبیر ستاد مقابله با کرونا و سخنگوی این ستاد از مصوبات این جلسه بود و بر این اساس هر گونه مصاحبه و اطلاع رسانی در مورد کرونا در استان تنها از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی یا یکی از معاونان انجام می‌شود.

 ضدعفونی مراکز عمومی از دیگر مصوبات ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر  بود که شهرداران موظف شدند نسبت به ضدعفونی کردن وسایل نقلیه عمومی و اماکن پرتردد در شهرها اقدام کنند و دفتر شهری استانداری مسئول پیگیری این مصوبه شد.

همچنین  نیروهای نظامی مستقر در استان با استفاده از امکانات در اختیار مکلف شدند به ضدعفونی کردن مکان‌های مختلف اقدام کنند و  اداره کل راهداری حمل و نقل استان موظف شد ضمن ضدعفونی کردن ترمینال‌های مسافری و اتوبوس‌ها نظارت لازم برای این کار را انجام دهد.

 برخورد با احتکار کنندگان اقلام مورد نیاز مردم از دیگر مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر  بود که بر این اساس تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، بازرسی، سازمان صنعت و معدن باید نسبت به بررسی اقلام مورد نیاز در استان اقدام و در صورت مشاهده احتکار از جمله ماسک و مواد ضدعفونی کننده، با خاطیان قاطعانه برخورد کنند.

در این جلسه مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان نسبت به تهیه وسایل مورد نیاز پرستاران و پزشکان در استان اقدام کند و در راستای مقابله با  انتشار ویروس کرونا در شهرستانها، یکی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی مامور نظارت بر فعالیت بیمارستانها در شهرستان‌ها باشد.

 در این جلسه مقرر شد سازمان صمت تدابیری اتخاذ کند تا نانوایی‌های استان نان را به‌صورت بسته‌بندی عرضه کنند.

 صدا و سیما نسبت به تعریف برنامه‌ای با عنوان ساعت سلامت اقدام کرده تا در این برنامه و  در ساعت مشخص رئیس دانشگاه علوم پزشکی و متخصصان مربوطه در مورد ویروس کرونا اطلاع‌رسانی کنند.

در این جلسه مقرر شد اماکن اقامتی در استان از جمله مدارس از پذیرش مسافران نوروزی تا زمان اعلام دانشگاه علوم پزشکی خودداری کنند.

رعایت اصول بهداشتی در منطقه پارس جنوبی از سوی متولیان امر با جدیت دنبال شود.

 بر اساس تصمیم اعضا جلسه ستاد مقابله با کرونا، تالارهای عروسی در استان تا اعلام دانشگاه علوم پزشکی تعطیل اعلام شود.

افراشته 2

کلیدواژه

کرونا

اماکن اقامتی

بوشهر

ارسال نظرات

captcha
افراشته نظرسنجی
طلوع دانش