نماینده دشتستان:

مجلس شورای اسلامی نباید درگیر حاشیه‌ها شود

بوشهری ها | نماینده مردم دشتستان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید بر روی مسائل اصلی کشور متمرکز و درگیر حاشیه‌ها نشود.

بوشهری ها /  نماینده مردم دشتستان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس باید بر روی مسائل اصلی کشور متمرکز و درگیر حاشیه‌ها نشود.

ابراهیم رضایی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: امروز مسائل اصلی کشور تولید، اشتغال، تورم، نظام پولی و بانکی و مشکلات اقتصادی و مسایل فرهنگی است که مجلس باید برای آنها برنامه ریزی کند.

رضایی اضافه کرد: در این شرایط افزون براینکه نمایندگان نباید حاشیه سازی کنند بخشی ازعوامل در بیرون مجلس نیز نباید مجلس را به سمت حاشیه‌ها ببرند.

وی ادامه داد: حاشیه سازی نکردن تکلیفی است که همه نمایندگان مجلس به آن باید متعهد باشند و خوش بین هستیم که مجلس یازدهم وارد حاشیه‌ها نشود.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نکته کلیدی بیانات رهبرمعظم انقلاب تمرکز بر روی مسائل مهم کشور از جمله تولید، اشتغال، تورم، نظام پولی و بانکی ، وابسته نبودن به نفت، حل مسائل مسکن، ازدواج، فرزندآوری و فضای مجازی و پرهیز از حاشیه‌هاست.

رضایی با تاکید براینکه وظیفه مجلس ریل گذاری است یادآورشد: یکی از وظایف نمایندگان مردم در مجلس اصلاح قانون است که باید به آن پرداخته شود و نمونه آن اصلاح ماده 54 مالیات مستقیم بود که با قید دو فوریت تصویب شد.

وی ادامه داد: مجلس درعین تعاملی که با دولت دارد باید بر کار دولت نظارت نیز داشته باشد تا دولت به درستی به وظایف خود عمل کند و دولتی کارآمد باشد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: درهر شرایطی به خصوص امروز که کشور درگیر جنگ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، دیپلماسی و اجتماعی تمام عیار است تعامل و هم افزایی تمام قوا الزامی و از اهمیت بیشتیر برخوردار است.

وی گفت: مقدمه این تعامل خودخواهی نکردن، وارد حاشیه نشدن و سیاسی نکردن برخی مخالفت‌هاست.

رضایی افزود: انجام کار کارشناسی معیار اصلی برای تعامل میان قواست وخوش بین هستم با حضورآیت الله رئیسی در راس قوه قضائیه، قالیباف در راس قوه مقننه و با همراهی دولت این تعامل رنگ واقعیت به خود بگیرد.

وی اضافه کرد: مجلس یازدهم هم به تعامل و داشتن روابط با دولت اعتقاد دارد اما این به این معنی نیست که هرچه یک قوه گفت قوه دیگر بپذیرد.

این نماینده مجلس یادآورشد: نمایندگان مجلس هر کمکی از دستشان برآید انجام می‌دهند اما ممکن است نوع کمکی که ما می‌کنیم با آن چیزی که در ذهن دولتمردان است متفاوت باشد.

وی افزود: جان مایه بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و به طور یقین تعامل مجلس و دولت به کارآمدی نظام کمک می‌کند.

رضایی با تاکید براهمیت اصلاحات داخلی گفت: با وجود اختلاف نظرهایی که در بین جریان‌های سیاسی درون نظام و بین دولت و مجلس وجود دارد اما همه در مقابله با دشمن، بدخواهان و بیگانگان در کنار هم هستیم و اختلاف نظری وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر چه درگذشته جریانی به دشمن خوشبین بود و راه تعامل با آنان را انتخاب کرده بود اما امروز همان جریان نیزبه این نتیجه رسیده‌اند که دشمنان ما که در راس آن آمریکاست ماهیت شیطانی دارند و قاتلان سردار سلیمانی قابل مذاکره نیستند.

رضایی تاکید کرد: امروز وحدت در داخل کشور در مقابل دشمن بیرونی که این روزها و این سال‌ها حریص‌تر و وحشی‌تر شده وجود دارد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط همه مسئولان و دولت باید با تعامل و هم افزایی برای حل مسائل و مشکلات کشور گام بردارند و اجازه سوء استفاده به دشمن را ندهند.

وی بیان کرد: مجلس باید ظرفیت و واقعیت‌های کشور را در نظر بگیرد چرا که کشور ما ظرفیت‌های عظیمی از جمله نیروی انسانی با سواد و تحصیلکرده را دارد.

رضایی ادامه داد: براساس بیانیه گام دوم انقلاب باید از ظرفیت نیروی انسانی جوان، انقلابی، تحصیل کرده و نخبه برای پیشرفت و حل مسائل کشور استفاده کرد که  انتظار است مسئولان ازاین ظرفیت استفاده کنند.

وی تاکید کرد: با تنبلی، خودخواهی و با اصرار بر پیر نگه داشتن مدیریت‌ها نباید فرصت استفاده از جوانان تحصیل‌کرده را به تهدید تبدیل کرد این یک واقعیتی است که همه باید به آن اهتمام داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: امروز دلار 23 هزار تومانی و سکه 11 میلیون تومانی واقعیت کشور هستند و همه تصمیم گیران، مجریان و قانون‌گذاران باید این واقعیت‌ها را در نظر بگیرند.  

رضایی افزود: بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی منشور و نقشه راه مجلس برای چهار سال آینده است و از لحاظ شرعی و قانونی مکلف به اجرای این بیانات هستیم در همین راستا همه تلاشمان را در راستای عملی کردن بیانات نورانی رهبر معظم انقلاب به کار می‌بندیم.

 

کلیدواژه

مجلس

ابراهیم رضایی

ارسال نظرات

captcha
روز پتروشیمی
بانک سپه
طلوع دانش