طنز | وحید حاج سعیدی

ژن اختلاس و صادرات نفت با پیت حلبی!

بوشهری‌ها | امروز اگر ریا نباشد قصد داریم کمی از مقولات سیاست، اقتصاد، برجام، حقوق شهروندی، انتخابات، فساد اقتصادی، حقوق های نجومی و سایر موضوعات روز مملکت فاصله بگیریم...

بوشهری ها / امروز اگر ریا نباشد قصد داریم کمی از مقولات سیاست، اقتصاد، برجام، حقوق شهروندی، انتخابات، فساد اقتصادی، حقوق های نجومی و سایر موضوعات روز مملکت فاصله بگیریم و با یکی از این اتوبوس های 700 میلیونی و شیک در قالب یک تور مجازی ( با رعایت اصول زیست محیطی و اخلاقی) سری به دنیای ژنتیک بزنیم. لطفاً به صندلی راننده دست نزنید. پوست تخمه و پرتقال هم کف اتوبوس نریزید!

حقیقت ماجرا این است که اگر خلق الله با علم ژنتیک و تاثیر آن بر شرایط زندگی آشنا شوند، بسیاری از واقعیت های زندگی شان را به راحتی می پذیرند.

به عنوان مثال دانشمندان دریافته اند موفقیت در تجارت ژنتیکی است. یعنی اگر عده ای از سر ناچاری و به خاطر تحریم ها، نازل نفت مملکت را دست یک نفر دادند تا نفت را در پیت حلبی 20 لیتری، خرد خرد و فله ای برایمان بفروشد و آن بابا هم به بهانه دور زدن تحریم ها، ما را هم دور بزند و اوووووووف میلیارد تومان پول بیت المال را هاپولی کند، ربطی به فساد اقتصادی، زد و بند، رشوه و تبانی، ضعف در سیستم های نظارتی و ... ندارد بلکه این یک موفقیت ژنتیکی است و ژن موفقیت تجاری این بنده خدا بر سایر ژن هایش برتری داشته و غالب بوده است. حالا اینکه الان در هلفدونی چکار می کند و چرا برایش کمی حکم اعدام صادر کرده اند، ما اطلاع دقیق نداریم؛ شاید ژن بد شانسی این بابا هم غالب بوده و خودش خبر نداشته است! همین داستان در خصوص موفقیت در تحصیل هم صدق می کند. به گزارش خبرگزاری مهر، جدیدترین یافته ها نشان می دهد متغیرهای ژنتیکی تاثیر مستقیمی بر میزان تحصیل افراد دارند. این تحقیق نشان می دهد ۶۰ درصد دستاوردهای علمی فرد را می توان به ساختار ژنتیکی او نسبت داد. در تحقیق جدید ۷۴ متغیر ژنتیکی مربوط به رفتارهای تحصیلی شناسایی شدند و کودکانی که امتیاز پلی ژنیک بالاتری داشتند، نمرات بالاتری کسب می کردند.

ملاحظه فرمودید. حیف که دانشمندان کمی دیر نتایج این تحقیقات را رو کردند. یعنی اگر ما زود تر متوجه این داستان می شدیم که نمرات پائین ما در مدرسه ژنتیکی بوده و ربطی به بی عرضگی ما نداشت این همه در مدرسه و خانه کتک نمی خوردیم و تحقیر و مقایسه نمی شدیم. بلکه می نشستیم و خیلی شیک و منطقی به اطرافیان توضیح می دادیم بر اساس قواعد فیزیک مولکولی و مطالعه ژنوم ها شامل بررسی ۱۰ میلیون پلی مورفیسم نوکلئوتید، موفقیت در تحصیل ژنتیکی است! شاید با این استدلال منطقی دست از سرمان بر می داشتند و ما الان برای خودمان یک صافکار، مکانیک یا آرایشگر قابلی می شدیم و آخر ماه منتظر دو میلیون تومان آب باریکه کارمندی نمی ماندیم! علی ای حال با عنایت به اینکه این روزها بازار پیدا کردن ژن رونق پیدا کرده است ، از دانشمندان محترم وطنی درخواست می شود در صورت امکان دست بجنبانند و تا دیر نشده ژن بیکاری، ژن طلاق، ژن اختلاس ، ژن قاچاق، ژن کلاه برداری و پدرسوخته بازی و ... را نیز کشف کنند تا شاید بتوانیم با دستکاری در این ژن ها و جلوگیری از ازدواج افراد دارای ژن غالب، جلوی روند رو به رشد برخی کژتابی های اقتصادی و اجتماعی را در مملکت بگیریم! خیر از جوانی تان ببینید...

کلیدواژه

طنز

وحید حاج سعیدی

اختلاس

ارسال نظرات

captcha
روز پتروشیمی
بانک سپه
طلوع دانش