printlogo


رئیس شورای شهر برازجان گزارش داد؛
هر آنچه طی یکسال در شورای شهر گذشت
هر آنچه طی یکسال در شورای شهر گذشت
کد خبر: 118237 تاریخ: 1401/5/11 13:50
بوشهری ها /رئیس شورای اسلامی شهر برازجان پس از گذشت یکسال از عمر شورای ششم سه شنبه 11 مردادماه عملکرد یک ساله شورا را به مردم ارائه کرد.

بوشهری ها /رئیس شورای اسلامی شهر برازجان پس از گذشت یکسال از عمر شورای ششم سه شنبه 11 مردادماه عملکرد یک ساله شورا را به مردم ارائه کرد.

بر اساس این گزارش ارسطو قائدی برازجان طی این گزارش عنوان کرد: شورای اسلامی شهر به عنوان پارلمان شهری و نماد مشارکت خرد عمومی در برنامه‌ریزی و مدیریت شهر می‌تواند یک فرصت مهم در استقرار دموکراسی و ارتقاء کیفیت مدیریت در کشورمان به شمار آید. جایی که عموم مردم می‌توانند با رای مستقیم خود و به دور از هیاهوهای سیاسی و حزبی در سرنوشت چهارساله‌ی شهر خود اثرگذار باشند و با پایش مداوم عملکرد موکلین خود، جهت حرکت این نهاد را به سمت بهبود امور و توسعه‌ی متوازن رهنمون شوند.


ارسطو قائدی با بیان اینکه باید صادقانه اعتراف کرد که شوراها به عنوان تجربه‌ای نه چندان دیرپا در کشورمان همچنان مسیر تکمیل تجارب و رفع خطاهای قانونی و عملیاتی را پشت سر می‌گذارد اظهار کرد: اما در عین حال می‌توان به ضرس قاطع اذعان کرد روند رو به رشدی را در پنج دوره‌ی ابتدایی و به‌خصوص در دوران کوتاهی که از عمر شورای ششم می‌گذرد پشت سر گذارده است.


وی افزود: تجربه‌ی شورایی شهر ما نیز از این روند کلی مستثنی نیست. نظارت مستمر و مشارکت عمومی مردم، کارشناسان، رسانه‌ها، فعالان اجتماعی و دلسوزان جامعه در دوران پسا انتخاب و تضارب آراء شکل گرفته در دوران استقرار دوره‌های مختلف شورا نشان می‌دهد این نهاد تصمیم‌ساز در مسیر رشد قرار دارد؛ حتی اگر بر این باور باشیم که تجربه‌ی شورایی در کشورمان هنوز به تکامل و ثبات لازم نرسیده است!


رئیس شورای شهر برازجان عنوان کرد: در آستانه‌ی پایان نخستین سال از دوره‌ی چهارساله‌ی فعالیت شورای ششم شهر عزیزمان برازجان لازم است به حکم وظیفه و تعهد اجتماعی خویش مطالبی چند به استحضار شهروندان گرامی رسانده شود.
قائدی ادامه داد: در نخستین سال فعالیت شورای ششم و همزمان با استقرار دولت خدمتگزار سیزدهم و در شرایطی که کشور عزیز و سربلندمان همچنان در شرایط سخت تحریم‌های ناجوانمردانه قرار دارد و چه بسا شرایطی حساس‌تر از سالها و دهه‌های گذشته را سپری می‌کند؛ چالشهایی که شاید انعکاس آنها نه تنها کمکی به حل مشکلات نکند بلکه ممکن است شرایط را به سمت بغرنج‌تر شدن نیز ببرد و سبب‌ساز اختلال در امور جاری و اجرایی شهر شود.


وی با اعلام اینکه در کنار مسائل کلان و عمومی که به شهر و شهرستان ما ختم نمی‌شود و امری فراگیر است، باید چالشهایی همچون عدم تکمیل شورای شهر برازجان در سال ابتدایی فعالیت شورای ششم و خالی ماندن یک کرسی شورا در آغاز فعالیتش را اضافه کرد ادامه داد:  تنش‌های همیشگی موجود در مجموعه‌هایی همچون شورا و شهرداری که امری طبیعی است و شورای ششم فعالیت خود را پس از ماههایی پر تنش در این حوزه آغاز کرد، فرایند انتخاب شهردار جدید و... از جمله دیگر مواردی بود که در نقطه‌ی آغاز فعالیت شورای ششم پیش روی این نهاد قرار داشت. با همه‌ی این اوصاف و با نظر مثبت و اعتماد همکاران عزیزم در شورای شهر برازجان، مسئولیت خطیر ریاست شورا در سال اول دوره‌ی ششم به اینجانب سپرده شد.


قاعدی عنوان کرد: افتخار می‌کنم بر سر سفره‌ی پدری رشد یافته‌ام و در جمع مردم و همشهریانی خردمند و فرهیخته زیسته‌ام که اصل اصیل و ارزشمند مفید بودن برای جامعه، کنار گذاشتن منفعت شخصی در جایی که پای منافع عمومی در میان است، حفظ حرمت بزرگان و دلسوزان جامعه و بهره بردن از دانش و تجربه‌ی نیکان و خردورزان در گوش جانم هجی شده است. این را چراغی می‌دانم که فرا راهم قرار گرفت تا سال سخت و پرچالش آغاز به کار شورای ششم را فرصتی برای کنار گذاردن اختلافات فکری و عقیدتی بدانم و با استعانت از حضرت حق و همراهی و همدلی همکاران تلاشگر شورایی‌ام فضایی آرام و به‌دور از تنش‌های معمول بر شورای شهر حاکم شود.

وی از فعالیت های دوره ریاستش چنین گفت: در این یک سال به عنوان خدمتگزار مردم در جایگاه رئیس شورای شهر همه‌ی تلاش خود را به کار گرفتم تا شرایط حساس انتخاب سرپرستان و در نهایت شهردار تلاشگر و پای کار برازجان در فضایی آرام و با تعاملی سازنده سپری شود. موضوعات مهم و زیربنایی همچون طرح‌های عمرانی منتقل شده از سالهای پیش به شورای ششم در مسیر قانون‌مداری و پیشرفت قرار بگیرد؛ پروسه‌ی چالش‌برانگیز و معطل مانده‌ی حسابرسی شهرداری برازجان روی ریل صحیح جلو برود؛ روند اصلاح نظام اداری مدیریت شهری به‌صورت پیوسته و به‌دور از تنش‌های احتمالی پیگیری گردد؛ جایگاه و منزلت شورای شهر به‌عنوان عصاره‌ی رای و خرد جمعی مردم نجیب و غیرتمند برازجان حفظ شود؛ تعاملی کارآمد و برد-برد میان شورای شهر و ادارات و نهادهای مختلف شهر و شهرستان شکل بگیرد و بطور کلی امور مدیریتی، برنامه‌ریزی و اجرایی شهر بر مدار قانون و مصالح شهر تاریخی و زیبایمان حرکت کند و در کنار همه‌ی اینها ارتباط مستمر و گزارش‌دهی مداوم به مردم نیز از قلم نیافتد.


قائدی افزود: مایه‌ی بسی خوشحالی است که با تلاش و پیگیری بی‌وقفه‌ی شهردار ارجمند برازجان و همفکری و همراهی سازنده‌ای که میان مجموعه‌ی شورا و شهرداری شکل گرفته است امور مهم و زیربنایی همچون بهسازی و توسعه‌ی معابر، حوزه‌ی زیباسازی، پسماند، طرح‌های عمرانی همچون سالن بزرگ شهید سلیمانی، بهسازی فضاهای سبز و تفریحی و... به دور از تنش‌های معمول روی ریل قانون و پیشرفت در حرکت است؛ انتخاب پیمانکار واجد شرایط برای انجام پروسه‌ی حسابرسی شهرداری برازجان نهایی شده و این امر در شرف انجام است؛ فرایند جذب و تفریغ اعتبارات جاری و عمرانی شهرداری با همدلی و تعامل در سیکل خوبی قرار گرفته است و بطور خلاصه باید گفت تلاشها بر محور حفظ جایگاه شورای شهر و شهرداری در مسیر ارائه‌ی خدمتی کارآمد به شهر و شهروندان قرار دارد که از این بابت لازم میدانم مراتب تشکر خود را از مجموعه‌ی همکاران ارجمندم در شورای اسلامی شهر برازجان، شهردار پرتلاش شهرمان جناب آقای قدوسی و مجموعه‌ی معاونین و مدیران و همه‌ی پرسنل و کارگران زحمتکش شهرداری و سرپرستان پیشین شهرداری برازجان اعلام نمایم.

رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از همکاری مسئولین بیان کرد: بدون شک اگر حسن نظر و همکاری اثربخش فرماندار ارزشمند و تلاشگر شهرستان جناب آقای دکتر بنافی و معاونین و همکاران مجموعه‌ی فرمانداری و نیز سرپرست پیشین فرمانداری جناب آقای دکتر بوستانی، حسن همکاری مجموعه‌ی ارزشمند استانداری بوشهر به‌خصوص استاندار فرهیخته و انقلابی استان جناب آقای دکتر محمدی‌زاده و معاونین، مدیران و کارشناسان این مجموعه‌ی ارزشمند و نیز رهنمودهای پدرانه‌ی حضرت حجت‌الاسلام مصلح امام جمعه‌ی معزز برازجان و عموم دلسوزان شهر نبود توفیقات به‌دست آمده در نخستین سال عملکرد دوره‌ی جدید فعالیت شورا و شهرداری حاصل نمی‌شد.


وی در پایان عنوان کرد: بر خود لازم میدانم مراتب تشکر و امتنان خود را از مدیران ارجمند و تلاشگر همه‌ی دستگاههای اداری و اجرایی شهر و شهرستان که طی یک‌سال اخیر با تعامل مفید و کارآمد با مجموعه‌ی شورای شهر و شهرداری، تسهیلگر ارائه‌ی خدماتی کارآمد و ماندگار به شهر عزیزمان شدند اعلام نمایم.
امیدوارم با ادامه‌ی همدلی موجود و بلکه پرتوان‌تر از پیش توفیق خدمت به مردم نیک‌نفس شهرمان را در سالهای پیش رو داشته باشیم.

بر اساس این گزارش، امروز سه شنبه 11 مردادماه رئیس جدید شورای اسلامی شهر برازجان مشخص خواهد شد.


من الله توفیق

فرزند کوچک برازجان و خدمتگزار مردم در شورای شهر- ارسطو قائدی برازجانی

لینک مطلب: http://booshehriha.ir/News/118237.html