printlogo


۹۴ موکب‌ استان بوشهر به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند
کد خبر: 118275 تاریخ: 1401/5/13 10:19
بوشهریها| رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ۹۴ موکب راه اندازی شده است که از این شمار ۴۱ موکب در استان و مرز شلمچه و ۵۳ موکب برون مرزی هستند.

بوشهری ها / روابط عمومی استانداری بوشهر روز پنجشنبه به نقل از عبدالرضا مطاف در نشست ستاد اربعین استان بوشهر افزود: از این تعداد موکب پیش بینی شده ۳۴ موکب در درون استان، هفت موکب در مرز شلمچه، چهار موکب در شهر نجف اشرف، ۱۶ موکب در مسیر پیاده روی نجف و ۳۳ موکب هم در کربلا مستقر هستند.

وی اظهار کرد: موکب داران استان بوشهر در مرز شلمچه به زائران استان‌های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان که از این مسیر برای ورود به عراق تردد می‌کنند خدمات‌رسانی انجام می‌دهند.

مطاف حجم ثبت‌نام زائران اربعین حسینی را رو به افزایش دانست و بیان کرد: پذیرایی موکب در مسیر داخلی در پنج وعده روزانه ۷۶ هزار و ۵۰۰ پرس و اسکان حدود ۹ هزار نفر در شبانه‌روز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در شبانه‌روز در مرز شلمچه ۱۹ هزار و ۴۰۰ پرس غذا تهیه و توزیع و یکهزار و ۹۰۰ نفر اسکان داده می‌شوند گفت: موکب‌های استان بوشهر در مسیر پیاده‌روی نجف اشرف در شبانه‌روز ۱۳۰ هزار پرس غذا توزیع می‌کنند و ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر را اسکان می‌دهند.

مطاف گفت: موکب‌ها در کربلا در پنج وعده ۲۴۵ هزار پرس غذا به زائران می دهند و امکان اسکان ۳۷ هزار و ۲۲۰ نفر را هم فراهم می‌کنند.

مطاف با بیان اینکه موکب‌های استان بوشهر از اول تا ۲۵ ماه صفر مستقر هستند ادامه داد: خدمات موکب‌ها بین ۲۰ تا ۲۵ روز است و روزانه ۴۷۱ هزار و ۸۷۰ پرس غذا در پنج وعده توزیع می‌کنند.

وی از استقرار پایگاه‌های امدادی در حوزه سلامت و پزشکی استان بوشهر در مرزهای داخلی و عراق در اربعین خبر داد و بیان کرد: این مأموریت بر عهده بسیج جامعه پزشکی است که در این راستا برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

اربعین حسینی نمایش قدرت مسلمانان

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر نیز با گرامیداشت ایام ماه محرم، اربعین حسینی را نمایش قدرت مسلمانان دانست و اظهار داشت: بسترسازی برای حضور در مراسم اربعین حسینی امری مهم و ضروری است.

ابراهیم عرب‌زاده با اشاره به تشکیل کمیته‌های ستاد اربعین حسینی استان بوشهر افزود: ایجاد کارگروه‌های تخصصی زیر مجموعه کمیته‌های ستاد اربعین حسینی در فراهم شدن تسهیلات و تحقق مطالبات مورد نظر باید مورد توجه قرار گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش زائران اربعین حسینی در سال جاری نسبت به  سال‌های قبل پیش‌بینی شده است گفت: فراهم شدن زیرساخت‌های خدمات‌رسانی و برقراری امنیت پایدار و توجه به موارد بهداشتی در اولویت قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر با بیان اینکه دشمنان برای ایجاد ناامنی از  هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند افزود: اتاق فکر دشمنان برای ایجاد ناامنی فعال است ولی تاکنون به سبب هوشیاری و برنامه‌ریزی نتوانسته‌اند اهداف خود را محقق کنند.

۹۴ موکب‌ استان بوشهر به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند

 

لینک مطلب: http://booshehriha.ir/News/118275.html