printlogo


نمادهای فرهنگی در طرح‌های اقتصادی و عمرانی استان اجرا می‌شود
کد خبر: 118277 تاریخ: 1401/5/13 11:00
استاندار بوشهر با تأکید بر توجه به پیوست‌های فرهنگی در همه عرصه‌ها گفت: نمادهای فرهنگی در طرح‌های اقتصادی و عمرانی در استان بوشهر اجرا می‌شود.

بوشهری ها / احمد محمدی‌زاده عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با قدردانی از تلاش و خدمات اعضا این شورا در اجرا طرح‌های مختلف فرهنگی اجتماعی و تسلیت ایام ماه محرم اظهار داشت: هر چه زمان می‌گذرد حقیقت "اِنَّ الْحُسین مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجات" بهتر روشن می‌شود و امروز بشریت بیش از هر زمان دیگر به فرهنگ قیام عاشورا نیازمند است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مولد عاشورا است گفت: امام راحل با برگرفته از آیین خون بر شمشیر پیروز است، انقلاب اسلامی را بنیان‌گذاری کردند و رهبر معظم انقلاب آن را ادامه دادند و هیچوقت امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در محاسبات خود برای انجام یک حرکت، جهش و قیام محاسبه دشمن نکردند و ظرفیت بزرگ و فرهنگ ایثار و شهادت را پیروز در همه عرصه‌ها می‌دانند و این همان چیزی که در نهضت عاشورا محقق شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی موضوع اربعین حسینی جهانی و بین‌المللی شده است تصریح کرد: حادثه و واقعه بزرگ تاریخی اربعین حسینی که امروز تمام جهان را درنوردیده، نشان از نقش مهم انقلاب اسلامی در جهانی شدن این آیین است.

محمدی‌زاده با اشاره به تشکیل قرارگاه عفاف و حجاب در استان بوشهر خاطر نشان کرد: در این راستا کمیته‌های زیر مجموعه این قرارگاه ایجاد و موضوعات دسته‌بندی و اولویت‌بندی شده است.

وی باتأکید بر توجه به پیوست‌های فرهنگی در همه عرصه‌ها افزود: نمادهای فرهنگی در طرح‌های اقتصادی و عمرانی استان بوشهر اجرا می‌شود.

استاندار بوشهر رعایت شیوه‌نامه بهداشتی در برنامه‌های ماه محرم را یک ضرورت دانست و بیان کرد: پشتیبانی از هیئت‌های مذهبی در اجرا برنامه‌ها و طرح‌های مورد نظر در ماه محرم و صفر مورد توجه ویژه قرار دارد.

محمدی‌زاده باتأکید بر تدوین سازوکارهای ویژه در اثربخشی مراسم ماه محرم و صفر تصریح کرد: باید اشعار و نوحه‌ها در آیین ماه محرم و صفر اثرگذار باشد که بخشی از جهاد تبیین در همین شعارهای مذهبی و نوحه‌ها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

 

لینک مطلب: http://booshehriha.ir/News/118277.html