printlogo


نام‌گذاری یک روز به نام مداحی استان بوشهر محقق شود
کد خبر: 84817 تاریخ: 1400/11/3 09:00
بوشهریها/ نماینده ولی فقیه در استان و امام حمعه بوشهر گفت: این استان در مداحی اهل بیت(ع) دارای پیشینه غنی و گسترده‌ای است و باید روزی را به نام روز مداحی و مرثیه‌سرایی این استان در تقویم ثبت شود.

بوشهری ها / آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز شنبه با تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س) در دیدار شماری از مداحان و شاعران آیینی استان بوشهر در مصلی جمعه بوشهر افزود: روز درگذشت ناخدا عباس دریانورد به‌عنوان پیشگام مداحی سنتی و سراینده اشعار عزاداری می‌تواند پیشنهاد مناسبی برای انتخاب به عنوان روزمداحی استان بوشهر باشد.

وی بیان کرد: مداحان اهل بیت(ع) به‌دلیل علاقه و وصل بودن به این خاندان بزرگ در آخرت با این خاندان محشور خواهند شد که فضلیت والایی است.

صفایی بوشهری ادامه داد: شاعران و مداحان باید تا می‌توانند در مدح اهل بیت(ع) در حوزه سرایش شعر و خوانش مدیحه تلاش کنند.

وی اضافه کرد: تاریخ مداحی استان بوشهر بسیار غنی و گسترده و دارای شیوه‌های سنتی و منحصربه‌فردی است که در معرض از بین رفتن است و باید برای حفظ و نگهداری آن تلاش جدی شود.
 مصطفی گراشی رئیس کانون مداحان استان بوشهر نیز گفت: بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ مداح در استان بوشهر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که ۴۰۰ تن خانم و بیش از ۸۰۰ تن نیز آقا هستند.

در این دیدار شماری از شاعران آیینی شعرخوانی کردند و چند تن از مدحان استان نیز به مدیحه‌سرایی در منقبت حضرت زهرا(س) پرداختند.

لینک مطلب: http://booshehriha.ir/News/84817.html