رییس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان؛

اعتبار ۱۳ میلیون تومانی برای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان دشتستانی

بوشهری ها | رییس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان گفت: ۱۳ میلیون تومان اعتبار جهت اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان بین ۳ تا ۶ برای شهرستان دشتستان در نظر گرفته شده است.

بوشهری ها / اسماء بوستانی: رییس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان گفت: ۱۳ میلیون تومان اعتبار جهت اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان بین ۳ تا ۶ برای شهرستان دشتستان در نظر گرفته شده است.

 
به گزارش بوشهری ها، حمید انصاری ۱ آبان ماه، در مراسم افتتاح برنامه پیشگیری از تنبلی چشم در مهدکودک قاصدک روستای بنداروز دشتستان اظهار کرد: ساختار بینایی کودکان در سنین ۳ تا ۶ سال شکل می گیرد و در این سنین کودکان باید هر ساله معاینه شوند زیرا سن طلایی برای تشخیص و درمان تنبلی چشم همین سنین است.
 
انصاری با اعلام اینکه این طرح در شبکه های بهداشت، مهدکودک ها و مراکز تحت پوشش بهزیستی دشتستان اجرا می شود، افزود: غربالگری بینایی هر ساله در روز اول آبان ماه همزمان با سراسر کشور به منظور پیشگیری از وقوع کم بینایی و نابینایی در دشتستان شروع می شود؛ در این سنین می توان بیماری چشمی در کودکان را کنترل و رفع کرد.
 
وی با بیان اینکه یک پایگاه سیار و ۱۰ پایگاه ثابت جهت اجرایی شدن این طرح در دشتستان مهیا است ادامه داد: در سال گذشته در دشتستان ۸ هزار کودک معاینه شدند، ۲۱۰ مورد از این کودکان از تنبلی چشم و اختلال بینایی برخوردار بودند که به مراکز درمانی ارجاع داده شدند و آمار قابل توجهی از آن ها درمان شدند.
 
افراشته 2

کلیدواژه

بهزیستی برازجان

دشتستان

تنبلی چشم

ارسال نظرات

captcha
بانک سپه
افراشته نظرسنجی
طلوع دانش