فراخوان جشنواره نمایشنامه نویسی صنعت نفت

بوشهری ها / روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی ایران به دنبال برگزاری سه دوره پیشین جشنواره و تولید بیش از صد نمایشنامه تخصصی در حوزه صنعت نفت، چاپ و انتشار دو مجموعه کتاب حاوی آثار برگزیده دوره‌های قبل، نمایشنامه خوانی و اجرای آثار منتخب، در جهت تداوم این رویداد مهم فرهنگی و هنری و بهره‌گیری از توانمندی‌های موجود در ایران اسلامی عزیز، به منظور برگزاری چهارمین دوره از تمامی هنرمندان و نمایشنامه نویسان ایرانی دعوت به عمل می‌آورد تا در زمینه‌های پیشنهادی زیر آثار خود را جهت ارزیابی به نشانی OilPlaywritting@Gmail.com ارسال نمایند.

 • اهمیت و نقش اساسی صنعت نفت در اعتلای شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»
 • مقاومت و خلق حماسه از سوی کارکنان صنعت نفت در هشت سال دفاع مقدس
 • فرهنگ‌سازی صحیح بر پایه اشتغال‌زایی صنعت نفت در مناطق نفت‌خیز
 • پایداری مردم ساکن در کنار تأسیسات نفتی در مقابله با تهاجم دشمن
 • مصرف صحیح انرژی و صیانت و حفاظت منابع نفتی برای آیندگان کشور
 • معرفی جاذبه‌های گردشگری و زیست‌محیطی در مناطق نفت‌خیز
 • کارکنان صنعت نفت و تأثیرات آنها بر پیروزی انقلاب اسلامی
 • شرح حال زندگی چهره‌های تأثیرگذار در حوزه صنعت نفت
 • نقش صنعت نفت در اعتلای فرهنگ و ادبیات کشور
 • توسعه پایدار محلی در مناطق نفت‌خیز
 • ملی شدن صنعت نفت

قوانین و زمان‌بندی جشنواره

 1. نمایشنامه‌های ارسالی باید تاکنون هیچ‌گونه اجرای صحنه‌ای، خیابانی و میدانی و نمایشنامه خوانی... نداشته باشند. همچنین باید از ارسال متون چاپ‌شده خودداری شود.
 2. بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد در دوره‌های قبل برخی از نمایشنامه‌ها بستر مناسب جهت شکوفایی، رشد و رسیدن به حد مطلوب را داشته‌اند، لذا دبیرخانه جشنواره برای دریافت اینگونه آثار مشروط به اینکه مجدداً توسط نویسنده بررسی و بازنویسی شده باشد، منعی ندارد. (بدیهی است این دسته از آثار می‌بایست به طور حتم بند 1 را رعایت نمایند و قاعدتاً شامل برگزیده‌های دوره پیشین نخواهد شد. در همین راستا بعضاً مشاهده می‌گردد نویسنده، اثر یا آثار ارسالی در دوره‌های قبلی را تنها با تغییر نام نمایشنامه و یا گاهاً تغییر همزمان نام نمایشنامه و نام نویسنده و مواردی از این قبیل مجدداً ارسال می‌نمایند، لذا خواهشمندیم از ارسال چنین نمایشنامه‌هایی نیز خودداری گردد)
 3. متقاضیان در اقتباس از نمایشنامه‌های، رمان‌ها، داستان‌ها، خاطره‌های مکتوب و شفاهی و... آزادند. لذا نویسنده باید به طور قطع نام اثر اقتباس شده را قید کند.
 4. آثاری که از نظر هیئت‌داوران شرایط لازم برای چاپ را داشته باشد، از سوی دبیرخانه جشنواره در یک مجموعه منتشر خواهند شد.
 5. هر متقاضی حداکثر مجاز به ارسال سه اثر در این جشنواره می‌باشد.
 6. متقاضیان می‌بایست تقاضای حضور، خلاصه اثر، بیوگرافی، شماره تماس و یک قطعه عکس را همزمان با ارائه متن به نشانی الکترونیکی دبیرخانه ارسال نمایند.
 7. آخرین زمان دریافت متون 30 آذر 1396 می‌باشد. (این تاریخ غیرقابل تمدید است)
 8. زمان اعلام نتایج و اهدای جوایز، بهمن 1396 (دهه فجر) می‌باشد.

تذکر:

توجه به این نکته ضروری است که این جشنواره مختص به موضوع صنعت نفت می‌باشد. لذا از تمامی هنرمندان تقاضا داریم که تنها آثاری را به جشنواره ارسال نمایند که به موضوع صنعت نفت مرتبط باشد و از ارسال متون غیر مرتبط خودداری نمایند.

جوایز

به آثار برگزیده این بخش بنا به تشخیص و صلاحدید هیئت‌داوران تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، لوح تقدیر و هدایای نقدی به شرح زیر اهدا خواهد شد:

رتبه 1: 40 میلیون ریال

رتبه 2: 30 میلیون ریال

رتبه 3: 20 میلیون ریال

علاوه بر موارد فوق در صورتی در صورتی که هیئت‌داوران اثر یا آثاری را شایسته تقدیر بداند به هر اثر انتخابی مبلغ 10 میلیون ریال تعلق می‌گیرد.

آدرس دبیرخانه 1: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای بلوار بیهقی، روبروی فروشگاه شهروند، پلاک 28، مرکزی یازدهم شرکت ملی نفت، طبقه اول، روابط عمومی شرکت نفت پایانه‌های نفتی ایران. شماره تماس: 88536203-021

آدرس دبیرخانه 2: بوشهر، جزیره‌ی خارگ، شرکت پایانه‌های نفتی ایران، روابط عمومی شرکت پایانه‌های نفتی، شماره تماس:33823705-077

پست الکترونیک دبیرخانه جشنواره:

OilPlaywritting@Gmail.com

کلیدواژه

حشنواره

نمایشنامه نویسی

صنعت نفت

ارسال نظرات

captcha
طلوع دانش