جامعه / شناسه خبر: 62612 / تاریخ انتشار : 1399/9/6 01:55
|
مدیر عامل خانه مطبوعات کشور خبر داد

مساعدت تامین اجتماعی درحل مشکل معافیت بیمه‌ای رسانه‌ها

مدیرعامل خانه مطبوعات کشور از حمایت سازمان تامین اجتماعی برای حل مشکل کمک هزینه دولت در پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در رسانه ها خبر داد.

بوشهری ها / مدیرعامل خانه مطبوعات کشور از حمایت سازمان تامین اجتماعی برای حل مشکل کمک هزینه دولت در پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در رسانه ها خبر داد.

به گزارش بوشهری ها؛ مازیار هوشمند در گفت وگو با آتیه آنلاین گفت: با مساعدت مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، کارفرمایان رسانه ای که پیشتر از تسهیلات موضوع قانون معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان پنج نفر کارگر بهره مند می‌شدند، با احراز شرایط قانونی می‌توانند مانند سابق از معافیت حق بیمه سهم کارفرمایی استفاده کنند.

هوشمند با اشاره به اینکه اخیرا بخشنامه ای از سوی سازمان تأمین اجتماعی به ادارت کل استانهای این سازمان ابلاغ شده بود که در آن شائبه هایی درخصوص دریافت کمک دولت در بخش بیمه برای دفاتر نشریات بعد از جابجایی ایجاد شده بود، تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده توسط خانه مطبوعات کشور و مساعدت سازمان تأمین اجتماعی کشور و شخص آقای سالاری، مدیرعامل تأمین اجتماعی، ابلاغیه ای از سوی معاون بیمه ای این سازمان برای رفع ابهامات منتشر شده و رسانه ها با جابجایی و دریافت کد کارگاهی جدید نیز مشمول دریافت کمک دولت خواهند شد.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور افزود: در این بخشنامه رسانه های جدید که متقاضی دریافت کد کارگاهی باشند مشمول دریافت کمک دولت نمی شوند که در حال رایزنی با سازمان تأمین اجتماعی هستیم که این رسانه ها نیز از این کمک دولت بهره مند شوند.

هوشمند در ادامه یاد آور شد: با توجه به وضعیت اقتصادی و محدود شدن درآمد رسانه ها بویژه رسانه های چاپی، زمان حمایت از رسانه‌هاست، و برخی از قوانین و بخشنامه‌هایی که پیکر نحیف و ضعیف اطلاع رسانی کشور را مورد هجمه قرار می‌دهد باید با نگاه دولتمردان تغییر، و در راستای حمایت از رسانه‌ها به عزم جدی دولت و مجلس نیاز داریم.

مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های کشور افزود: با نظر مساعد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور، علاوه بر کارفرمایان رسانه‌ای، کلیه کارگاه‌های مشمول قانون معافیت از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان ۵ نفر کارگر مشمول این کمک و حمایت می‌شوند.

کلیدواژه

اتیه آنلاین

خانه مطبوعات

بیمه خبرنگاران

مازیار هوشمند

ارسال نظرات

captcha
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی