سیاست / شناسه خبر: 118279 / تاریخ انتشار : 1401/5/13 11:13
|

صادرات از گمرکات ۱۳کانه استان بوشهر ۷۷ درصد افزایش یافت

بوشهریها| مدیرکل گمرک بوشهر با اشاره به افزایش ۷۷ درصدی صادرات از ۱۳ گمرک استان گفت: در ۴ ماه نخست امسال افزون بر ۵ میلیارد دلار به ۴۵ کشور صادر شده است.

بوشهری ها / علی سلیمانی توسعه زیرساخت‌های خدمات گمرکی به فعالان اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: فعالیت گمرکات در استان به فعالان اقتصادی و بازرگانان شبانه‌روزی است.

وی صادرات 4 ماه نخست امسال از گمرکات 13 گانه را 9.7 میلیون تن دانست و تصریح کرد: ارزش این کالاهای صادراتی 5.1 میلیارد دلار است که از نظر وزنی 12 و ارزشی 77 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

مدیرکل گمرک بوشهر میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و سایر کالاهای تولیدی را عمده محموله‌های صادراتی دانست و بیان کرد: صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر بدون احتساب میعانات گازی در 4 ماه نخست امسال افزایش 79 درصدی نشان می‌دهد.

سلیمانی صادرات کالاها از گمرکات استان بوشهر را به 45 کشور دانست و بیان کرد: کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، آفریقای جنوبی، نیجریه، سودان، موزامبیک، ترکیه، پاکستان و سنگاپور مقصد عمده کالاهای صادراتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

وی بیشترین محموله‌های صادراتی را از گمرک پارس جنوبی دانست و افزود: 85 درصد محموله‌های صادراتی استان بوشهر از لحاظ وزنی و 92 درصد از نظر ارزشی از گمرک پارس جنوبی انجام شده است.

کلیدواژه

علی سلیمانی

مدیرکل گمرک بوشهر

صادرات گمرک

ارسال نظرات

captcha
رویداد رسانه ای جنوب استان
نمایشگاه  پتروشیمی