اقتصاد / شناسه خبر: 128939 / تاریخ انتشار : 1401/10/5 11:47
|

صادرات از گمرکات استان بوشهر ۲۸ درصد افزایش یافت

معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به صادرات ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار تن کالا در ۹ ماهه امسال گفت: این میزان صادرات از گمرکات ا

بوشهری ها /  معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر با اشاره به صادرات ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار تن کالا در ۹ ماهه امسال گفت: این میزان صادرات از گمرکات استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش یافته است.

رضا مهرجویی ، با اشاره به افزایش صادرات کالا از گمرکات استان بوشهر، اظهار داشت: در 9 ماه امسال، افزون بر 21 میلیون و 259 هزار تن کالا به ارزش حدود 10 میلیارد و 852 میلیون دلار از گمرکات استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 8 و از نظر ارزشی 50 درصد افزایش یافته است.

وی به صادرات بدون احتساب میعانات گازی در 9 ماه امسال پرداخت و تصریح کرد: در این مدت افزون بر 21 میلیون و 109 هزار تن کالا به ارزش حدود 10 میلیارد و 774 میلیون دلار از گمرکات استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 8 درصد و از نظر ارزش 51 درصد افزایش یافته است.

معاون فنی و امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان را محصولات پتروشیمی، مواد معدنی، انواع آبزیان، سبزیجات و صیفی‌جات دانست و خاطر نشان کرد: این محموله‌ها به ‌کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، آفریقای جنوبی، ترکیه، پاکستان، موزامبیک، نیجریه، تایلند و سودان صادر شده است.

مهرجویی به واردات کالا پرداخت و بیان کرد: در 9 ماه امسال ،افزون بر 461 هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و 378 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 28 درصد و از نظر ارزشی 38 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان را شامل قطعات و اجزای مختلف نیروگاه اتمی، انواع پارچه، چای، قطعات و لوازم یدکی موتورسیکلت و دوچرخه، قطعات و لوازم یدکی خودرو سواری، ماژور نمایشگر، قطعات و تجهیزات تلویزیون، انواع لاستیک، انواع بلبرینگ و رولبرینگ و لوازم یدکی موتورسیکلت اعلام کرد.

معاون امور گمرکی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر اضافه کرد: ‌کشورهای چین، امارات متحده عربی، روسیه، هند، فیلیپین، تایلند، سریلانکا، ترکیه، جمهوری کره و ژاپن بیشترین سهم از ‌کشورهای کالاهای وارداتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

مهرجویی با اشاره به افزایش درآمد گمرکات استان بوشهر در 9 ماه امسال خاطرنشان کرد: درآمد گمرکات استان بوشهر در 9 ماه امسال، افزون بر 5 هزار و 10 میلیارد تومان است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 363 درصد افزایش یافته است.

 

کلیدواژه

گمرک بوشهر

صادرات

استان بوشهر

رضا مهرجویی

ارسال نظرات

captcha
فراخوان فنی و حرفه ای
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی