سیاست / شناسه خبر: 150593 / تاریخ انتشار : 1402/6/18 11:54
|

رطوبت و شرجی هوا در استان بوشهر افزایش می یابد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس نقشه های هواشناسی افزایش رطوبت و شرجی هوا برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در استان بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

بوشهری ها /طلیعه محمدی در گفتگو اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های پیش بینی هواشناسی، در ساعاتی از امروز بعد از ظهر همراه با وزش باد نسبتاً شدید احتمال خیزش گرد و خاک در برخی نقاط استان بوشهر مورد انتظار است.

 

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: از اواخر وقت روز یکشنبه با جنوبی شدن جریانات، افزایش رطوبت و شرجی هوا برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود ضمن اینکه طی امروز تا روز دوشنبه به سبب وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات، سواحل و فراساحل استان مواج خواهد بود.

وی گفت: آسمان استان بوشهر در ساعت‌های آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، امروز بعد از ظهر وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر یادآور شد: جهت وزش باد غالباً جنوب غربی تا شمال غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در ساعاتی از بعد از ظهر امروز تا صبح فردا روی دریا تا ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی اضافه کرد: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر، به تدریج از بعد از ظهر امروز ۹۰ تا ۱۵۰ و در فراساحل گاهی تا ۱۸۰ سانتی متر پیش بینی می‌شود.

کلیدواژه

اداره کل هواشناسی استان بوشهر

بوشهر

هواشناسی

ارسال نظرات

captcha
کلینیک لاغری