جامعه / شناسه خبر: 171073 / تاریخ انتشار : 1402/8/23 15:59
|

با فوجو خواهر خوانده چینی بوشهر آشنا شوید/تصاویر

فوجو خواهر خوانده چینی بوشهر به شهر پارک ها، میدان ها و فضای سبز ساخته دست بشر شناخته می شود .فوجو یک شهر بندری قدیمی است.

بوشهری ها /  هما حاصلی بوشهر با بندر “فوجو” چین خواهرخوانده شد . بندری بودن بوشهر و فوجو و دسترسی به دریا و آب‌های آزاد، داشتن آب و هوای گرم و مرطوب، قدمت تاریخی بیش از پنج هزار ساله هر ۲ شهر، قابلیت‌های فراوان در زمینه های تجارت، بازرگانی، دریانوردی و صیادی، وجود مسلمانان پر شمار در استان فوجیان، وجود منطقه آزاد صنعتی و تجاری و رونق‌داشتن صنایع دستی از جمله وجوه مشترک بوشهر و فوجیان محسوب می‌شود.

در ادامه با این خواهر خوانده چینی بوشهر آشنا می شوید.

فوجو (福州؛ Hók-ciŭ در گویش فوژو، Fúzhōu در ماندارین) مرکز استان فوجیان در چین با جمعیت  حدود 4.4 میلیون نفر است.

فوجو  خواهر خوانده چینی بوشهر  به  شهر پارک ها، میدان ها و فضای سبز ساخته دست بشر شناخته می شود .فوجو یک شهر بندری قدیمی است و از زمان سلسله کین یک مرکز اداری بوده است. تاریخ سنتی تأسیس آن 202 قبل از میلاد است. مارکوپولو در حدود سال 1290 از آن بازدید کرد.

امروزه مرکز استان و مرکز اداری و همچنین مرکز عمده صنایع سبک است. نایک در آنجا یک کارخانه دارد و یک شرکت تایوانی که برای آدیداس، ریباک و دیگران کفش می‌سازد، چهار کارخانه دارد. همه کارخانجات بزرگی هستند که هر کدام چندین هزار کارمند دارند. فوژو درست در آن سوی تنگه تایپه قرار دارد و سرمایه گذاری نسبتاً سنگینی در تایوان وجود دارد.

 

کوه ها و آبشارهای زیادی در مناطق داخلی اطراف فوجووجود دارد، در حالی که سواحل شنی در مناطق ساحلی، به ویژه در شهر Changle و جزیره Pingtan فراوان است.

این منطقه فرهنگ و زبان خاص خود را دارد و سبکی معماری متمایز از سایر مناطق چین و فوجیان دارد که هم در شهر و هم در شهرها و مناطق روستایی اطراف آن یافت می شود. این شهر دارای قدیمی‌ترین ساختار چوبی در جنوب چین (معبد هوالین) است و یکی از بزرگترین بخش‌های تاریخی مرکز شهر چین با بیش از 200 اقامتگاه از سلسله‌های مینگ و چینگ را دارد.

این شهر توریستی  دارای مناظر طبیعی و مصنوعی است. کوه های معروف  آن عبارتند از کوه گو، چی، شیزو، بایان و ژئوفنگ و غیره. معابد معروف عبارتند از: یونگ کوان، شیچان، لین یانگ، فاهای و یونجو و غیره. مقبره های معروفی مانند مقبره لین زکسو و غیره. باغ های معروف شامل دریاچه غربی و غیره هستند. برج های معروف عبارتند از وایت، وو و لوکسینگ و غیره. پل‌های معروف شامل وانشو و لونگجیانگ و غیره هستند. بسیاری از اقامتگاه‌های سابق شخصیت‌های تاریخی مشهور در Sanfang Qixiang پراکنده شده‌اند. جاذبه های بیشتر عبارتند از: فوجیان تولو و کوه وویی. ممکن است متوجه شوید که در یک سفر کوتاه، جاذبه های  بسیار زیادی برای دیدن اینجا وجود دارد./ توریسم آنلاین

 

کلیدواژه

ته‌ چین

فوجوچین

بوشهر

ایران

خواهرخوانده

ارسال نظرات

captcha
کلینیک لاغری