جامعه / شناسه خبر: 181457 / تاریخ انتشار : 1403/2/18 15:59
|
افت شدید منابع مالی شهرداری‌های جنوبی استان بوشهر

عوارض آلایندگی به شهرداری‌های دیر پرداخت نمی‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر دیر از عدم پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی خبر داد و گفت: بیش از سه سال است که عوارض آلایندگی به شهرداری‌های جنوب استان بوشهر از جمله دیر

بوشهری ها / رئیس شورای اسلامی شهر دیر از عدم پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی خبر داد و گفت: بیش از سه سال است که عوارض آلایندگی به شهرداری‌های جنوب استان بوشهر از جمله دیر پرداخت نمی‌شود که مشکلاتی در توسعه فعالیت‌های شهری ایجاد کرده است .

به گزارش بوشهری ها به نقل از تسنیم ، محمد آلبوغبیش در نشست مشترک هم‌اندیشی شورای اسلامی شهرستان دیر و دفتر نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در شهر دیر یکی از مطالبات مهم شهرداری‌ها را پرداخت اعتبارات عوارض آلایندگی دانست و اظهار داشت: با توجه به استقرار صنایع آلاینده در مناطق جنوبی استان بوشهر اعتبارات عوارض آلایندگی صنایع پارس جنوبی باید در 4 شهرستان جنوبی استان بوشهر پرداخت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر دیر با اشاره به اینکه پرداخت عدم پرداخت عوارض آلایندگی مشکلات مختلفی ایجاد کرده است گفت: بیش از سه سال است که اعتبارات عوارض آلایندگی به شهرداری‌های استان بوشهر پرداخت نشده که همین عدم پرداخت آلایندگی موجب مشکلاتی برای توسعه خدمات و عمران شهری شده است.

وی با بیان اینکه زیبنده نیست با وجود این ظرفیت‌های استراتژیک در جوار دریا و پارس جنوبی شاهد این مشکلات در این سطوح باشیم اضافه کرد: با توجه به همجواری شهرستان‌های دیر، کنگان، عسلویه و جم با صنایع نفت، گاز و پتروشیمی پرداخت عوارض آلایندگی این مناطق متأثر از این آلایندگی‌ها توزیع و پرداخت شود.

افت شدید منابع مالی شهرداری‌های جنوبی استان بوشهر

رئیس شورای اسلامی شهر دوراهک شهرستان دیر نیز تعلل در پرداخت عوارض آلایندگی را باعث آسیب به توسعه شهری و روستایی دانست و تأکید کرد: عدم پرداخت آن باعث افت شدید منابع مالی شهرداری‌ها شده است.

علی احمدی بیکاری جوانان را یکی از مشکلات مهم شهرها همجوار صنایع وزارت نفت دانست و اضافه کرد: نامناسب بودن وضعیت بهداشتی و درمانی دیر یکی دیگر از مشکلات است و بیمارستان امام هادی علیه‌السلام تنها بیمارستان شهرستان دیر از امکانات مناسب درمانی بی‌بهره است.

وی کمبود آب شرب شهرستان دیر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این شهرستان در جوار خلیج فارس، مسئولان برای تسریع در راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن اقدامات موثر در دستور کار خود قرار بدهند.

عضو شورای شهر شهرستان دیر بر توجه به حل مشکلات کم آبی این شهرستان تأکید کرد و خواستار ایمن‌سازی محور جاده‌ای بردخون تا دیر و جاشک تا پلیس راه شد.

اقتصاد دریا محور در شهرستان دیر عملیاتی شود

احمدی تعرفه نامناسب بر صادرات محصولات کشاورزی را موجب آسیب جدی به اقتصاد کشاورزان دانست و تصریح کرد: در حمایت از اقتصاد دریا محور طرح‌های تدوین شده در شهرستان دیر عملیاتی شود.

وی ایجاد اسکله صیادی، موج شکن و حمایت از صیادان و تأمین منافع ساحل‌نشینان را از دیگر درخواست‌های مردم شهرستان دیر دانست.

سید احمد حسینی مشاور و مسئول دفتر نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اینکه توجه ویژه‌ای به حل مشکلات شهرستان دیر شده است گفت: در این راستا طرح‌های مختلفی در دست اجرا است.

وی پیگیری پرداخت عوارض آلایندگی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: در این زمینه اقدامات لازم انجام شده است.

 

 

کلیدواژه

جم

دیر

کنگان

عسلویه

عوارض آلاینذگی

ارسال نظرات

captcha
کلینک زیبایی
نمایشگاه  پتروشیمی