جامعه / شناسه خبر: 272 / تاریخ انتشار : 1395/12/29 23:28
|
مازیار هوشمند

بندرِ بحران زده، و اظهارات مدیرکلِ بحران

کاری که امروز مدیرکل مدیریتِ بحرانِ استان بوشهر در گفتگو با شبکه خبر، با مردم دیّر کرد، خشمِ مردمِ این شهر را برافروخت، و ناراحتی متأثر از این واقعه را مضاعف کرد.

بوشهری ها:

 
🔹 سونامی، طوفان، دولاب، سیش، تندر، باد شدید، امواج بلند و هر آنچه که بتوان بر پدیده خسارت باری که امروز در بندر دیّر اتفاق افتاد، نام نهاد، همۀ ساکنان این شهر را دچار وحشت کرد. وحشتی که پیامدش خسارت های سنگین جانی و مالی بود، و مدیریت ارشد این شهرستان در گفت و گوهایی، صحتِ وحشتناکیِ این پدیده، و ضرر و زیان های به بار آورده را اطلاع رسانی نمودند. 
 
🔹 آنچه که در این مواقع مُسکّنی برای آلام و دردهای مردم آسیب دیده می تواند باشد، کمک، همدردی و جبران خسرانی است که بر مردم رفته است. اینکه ژلوفنی را به انسان سر درد گرفته ندهیم، و بگوییم که وی سر درد ندارد و خود را به بیماری زده است، نه تنها آرام نمی گیرد، بلکه زجر آن دو چندان می شود.
 
🔹 کاری که امروز مدیرکل مدیریتِ بحرانِ استان بوشهر در گفتگو با شبکه خبر، با مردم دیّر کرد، خشمِ مردمِ این شهر را برافروخت، و ناراحتی متأثر از این واقعه را مضاعف کرد. این مدیرکل، خسارات وارده به تأسیسات شهری و دریایی، قایق ها و منازل مسکونی مردم بندر دیّر را، بیشتر، شایعات شبکه های اجتماعی و سایت های خبری خواند، و در کمال ناباوری، و در حالی که در شهر بحران زده و به هم ریخته دیّر در حال گفتگو با گوینده خبر بود، اوضاع و احوال شهر را آرام، و زیان های وارده به مردم و شهر را ناچیز، و دریای سرازیر شده به شهر را مقداری آب عنوان کرد. 
 
🔹 آقای مدیرکلی که بر این باور است بحران را مدیریت می کند، به استناد کدام آمار و ارقام، خسارات میلیاردی وارده به شهر و شهروندان را ناچیز اعلام و منتشر می کند؟ آیا ایشان اطلاعات این ماجرا را از فرماندار شهرستان نبایند بگیرند؟ و آیا نمی دانستند که نماینده عالی دولت در شهرستان بر خلاف ایشان، اظهاراتی دیگر داشته اند؟ و یا دانسته قصد داشتند حمزه اعتماد را به خلافه گویی و گزارش کذب به مقامات بالاتر، متهم کنند؟ 
 
🔹 با همۀ این اوصاف، آنچه که مردم این شهر را در این روز ناگوار آزرده است، اظهارات نسنجیدۀ این مدیرکل محترم است. گفتاری که چون جاری شد، اُمیدِ مردم به کمکِ مدیران استان را به یأس، دگرگون ساخت. 
 
🔹 از استاندار محترم استان انتظار می رود به جناب قائدی، تذکر دهند، و وی را به خاطر دروغگو خواندن رسانه ها و مدیران شهرستان، مؤاخذه کنند. نگذارند نظیر چنین مدیرانی، دست و پای خود را جلو دوربین و میکروفون ببازند، و ژست مدیریتی به خود گیرند، و مردم را دلگیر، و شهرستانی را نسبت به استاندار و دولت، نا اُمید کنند. 
 
🔹 مردم بندر دیّر امروز لطمه دیده اند. عزیزان خود را از دست داده اند. ابزار و ادوات کار صیّادان این شهر صد درصد از بین رفته است، و برخی از منازل مردم تخریب شده است. تأسیسات شهری و به خصوص پارک های ساحلی و فضاهای سبز خراب شده است، و نیاز به تعمیر و مرمت دارد. این ها بخشی از آسیبی است که این پدیده به شهر زده است، و مردم انتظار دارند گزارش های درست به مسئولین منتقل، و مسئولین نیز به استناد همین آمارهای دقیق، به شهر و شهروندان دیّری کمک کنند. 
 
🔹 ناچیز خواندن این همه زیان و خسارت، اقدامی نابخشودنی است، و مردم بندر دیّر، بیانات امروز آقای مدیرکل بحران استان را فراموش نمی کنند.
 
* مدیر مسئول روزنامه پیام عسلویه

کلیدواژه

بندر دیر

برزگترین بندر صیادی کشور

باران

بحران

ارسال نظرات

captcha
آگهی بیمه تعاون
نمایشگاه  پتروشیمی