سیاست / شناسه خبر: 61771 / تاریخ انتشار : 1398/10/17 12:16
|
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان:

امروز دچار بیسوادی مهارتی در کشور هستیم

بوشهری ها | کاشفی گفت: در مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان 15 مربی در بخش دولتی و 12مربی در آموزشگاه‌های آزاد داریم که به 3 هزار نفر در سطح شهرستان در دو بخش دولتی و خصوصی آموزش می‌دهند.

بوشهری ها / محمدجواد کاشفی در نشست با رئیس و کارشناسان خانه هنر شهرستان کنگان اظهار کرد: توانمندسازی نیروی انسانی در اقشار مختلف مردم دانش‌آموزی، دانشگاهی و... از رسالت مهم سازمان آموزش و فنی و حرفه‌ای کشور است.

وی با اشاره به اینکه هدف ما ترویج فرهنگ دانش‌آموختن و ارتقا سطح آگاهی است، افزود: باید متقاضیان شغل که فاقد مهارت هستند به اهمیت واژه مهارت‌آموزی پی ببرند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان با اشاره به اینکه تفاهم نامه های با دستگاههای مختلف از جمله برای توانمندسازی جوانان در همه حوزه ها منعقد شده تصریح کرد: همانگونه که در اول انقلاب به سبب افزایش بیسوادها نهضت سوادآموزی راه اندازی شد امروزه نیز دچار بیسوادی مهارتی در کشور بوده و نیازمند نهضت مهارت افزایی هستیم.

کاشفی با بیان اینکه در صدد کیفی سازی تجهیزات آموزشی هستیم،یادآور شد: هر اندازه مشارکت واحدهای صنعتی و صنفی با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای بیشتر باشد می‌توانیم آموزش تلفیقی و دوگانه را برای افراد فراهم کنیم که از ابتدا سال در دستور کار قرار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه از سیاست‌ سازمان، توجه به آموزش، متناسب با نیاز شهرستان، استان و کشور است خاطرنشان کرد: باید آموزش براساس حکمرانی منطقه‌ای و محلی مبتنی بر نیاز واقعی منطقه باشد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان کیفیت آموزش را مقدم بر کمیت برشمرد و افزود: نگاه امروز سازمان توجه بیشتر بر کیفیت آموزش است، اگر به کمیت بیشتر توجه کنیم گواهی نامه فنی و حرفه‌ای ما شبیه مدرک تحصیلی دانشگاهها می‌شود، نمی‌خواهیم چالشی که دانشگاهها با آن مواجه هستند گریبانگیر ما شود.

کاشفی گفت: در مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان 15 مربی در بخش دولتی و 12مربی در آموزشگاه‌های آزاد داریم که به 3 هزار نفر در سطح شهرستان در دو بخش دولتی و خصوصی آموزش می‌دهند.

وی با بیان اینکه کنگان بهترین ظرفیت مهارت آموزی را دارد اظهار کرد: حداقل 50 درصد مشاغل نیازمند تحصیلات دانشگاهی نیست و افراد می توانند با داشتن مهارت مشغول به کار شوند و این با همکاری با دیگر نهادها و موسسات محقق خواهد شد.

امروز دچار بیسوادی مهارتی در کشور هستیم

کلیدواژه

محمد جواد کاشفی

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کنگان

توانمندسازی نیروی انسانی

ارسال نظرات

captcha
آگهی بیمه تعاون
نمایشگاه  پتروشیمی