سیاست / شناسه خبر: 62489 / تاریخ انتشار : 1399/8/22 01:38
|

دموکرات‌ها اکثریت مجلس نمایندگان را حفظ کردند

بوشهریها| اگر چه نمایندگان دموکرات در انتخابات آمریکا اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را به دست گرفتند، اما احتمالا جناح آن‌ها کوچک‌تر خواهد شد.

بوشهری هااگر چه نمایندگان دموکرات در انتخابات آمریکا اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان را به دست گرفتند، اما احتمالا جناح آن‌ها کوچک‌تر خواهد شد.

 

دموکرات‌ها اکثریت را در مجلس نمایندگان آمریکا به دست گرفتند | Euronews

در آخرین ساعات روز سه شنبه ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) به وقت محلی معلوم شد که نامزد‌های دموکرات در انتخابات کنگره آمریکا دست کم ۲۱۸ کرسی از مجموع ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان را برای دوره دو ساله جدید به دست آورده‌اند. این نتیجه قطعی نیست و دموکرات‌ها هنوز به کسب چند کرسی دیگر پس از پایان شمارش تمام آرا، امید دارند.

به گزارش یورونیوز، این نتایج شامگاه سه شنبه با اعلام پیروزی سه نامزد دموکرات دیگر که هر سه در حال حاضر نماینده هستند، یعنی کیم شرایر، نماینده واشنگتن، تام اوهالران، نماینده آریزونا و جیم گومز، نماینده کالیفرنیا به دست آمد.

حزب دموکرات آمریکا با همین نتیجه به برتری تعداد نمایندگان خود بر نمایندگان حزب رقیب، یعنی جمهوریخواهان اطمینان یافته، اما در عین حال کرسی‌های به دست آمده، با اکثریت کنونی فاصله دارد. دموکرات‌ها هم اکنون ۲۳۲ کرسی مجلس نمایندگان را در اختیار دارند.

به نوشته آسوشیتدپرس، احتمال دارد که پس از شمارش موج غیرمنتظره‌ای از آرا، نمایندگان جمهوریخواه با کسب ۱۵ کرسی دیگر، نگذارند شادی دموکرات‌ها از همین حد بیشتر شود؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان در دوره بعدی کوچکتر از اکثریت فعلی باشد.

منبع: تسنیم

کلیدواژه

نمایندگان دموکرات

حزب دموکرات آمریکا

نمایندگان جمهوریخواه

ارسال نظرات

captcha
فراخوان فنی و حرفه ای
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی