سیاست / شناسه خبر: 62801 / تاریخ انتشار : 1399/9/25 11:18
|

دستمزدهای نجومی بازیگران به روایت "علی اکبری"

بوشهریها| تهیه‌کننده با سابقه سینما و تلویزیون اعتقاد دارد تهیه‌کنندگان باید با قاطعیت با این موارد برخورد کنند و جلوی زیاده‌خواهی‌های برخی از بازیگران بایستند.

بوشهری ها / طی روزهای گذشته انتشار اخباری در خصوص دستمزدهای کلان بازیگران در صدر اخبار فرهنگی هنری قرار گرفته است. موضوعی که با برکناری نقش اصلی "بچه‌مهندس"- روزبه حصاری- و رسانه‌ای‌شدن دستمزد ماهانه 200 میلیون، به اوج خودش رسید. بسیاری انتظار دارند این قاطعیت تلویزیون و تهیه‌کنندگان در برابر خیلی از پروژه‌های دیگر هم اتفاق بیفتد. بلافاصله هم سیمافیلم نام بازیگر جدید و جایگزین را اعلام کرد

از سوی دیگر شنیده می‌شود برخی بازیگران سریال "پایتخت" هم برای بازی در فصل جدید این سریال رقم‌های بسیار بالایی پیشنهاد کرده‌اندگرچه هنوز این موضوع به صورت رسمی تأیید نشده اما ساخت فصل قبل سریال در بخش بازرگانی سازمان صدا و سیما با رقم‌هایی بسیار بالاتر از بودجه‌های مصوب سریال‌ها و انتشار خبرهایی درباره احتمال ساخت فصل جدید این سریال به همان شیوه فصل قبل، صحت اخبار را تا حدود زیادی تایید می‌کند.

در این زمینه به سراغ یکی از تهیه‌کنندگان باسابقه سینما و تلویزیون رفتیم و نظر او را در این باره جویا شدیم.

محسن علی‌اکبری تهیه‌کننده باسابقه سینما و تلویزیون درباره درخواست دستمزد نامتعارف برخی از بازیگران برای حضور در سریال‌های تلویزیونی و واکنش شایسته تهیه‌کنندگان در این زمینه گفت: به عقیده من تهیه‌کنندگان سریال‌های تلویزیونی باید در مقابل این نوع درخواست‌ها مقاومت کنند و جلوی این زیاده‌خواهی‌ها بایستند. اگر این از هم گسیختگی در حوزه پرداخت دستمزد در رسانه ملی اتفاق بیافتد، مدیران سازمان هم نمی‌توانند در این حوزه چاره‌اندیشی کنند.

وی در ادامه به برخی روابط پشت پرده در گذشته اشاره کرد و گفت: البته ناگفته نماند برخی از بازیگران مستقیم با مدیران سازمان ارتباط برقرار کرده و جدای از فضای کار دستمزدهایی را از مدیران سازمان طلب می‌کردند که متأسفانه در مواردی پرداخت شده و به نوعی این بازیگران  تهیه‌کنندگان را دور زدند و باعث تأسف است که  مدیران هم جدای از بودجه مصوب رقمی را برای بازیگران خاص مدنظر قرار دادند و مستقیماً در این حوزه عمل کردند که به تضعیف جایگاه تهیه‌کنندگی منجر می‌شود. تهیه‌کنندگان باید با قاطعیت با این موارد برخورد کنند زیرا اگر این قاطعیت وجود نداشته باشد نمی‌توانند در مدیریت یک گروه سازنده موفق عمل کنند.

تهیه‌کننده سریال "روزهای ابدی" درخصوص راهکار مقابله با این زیاده‌خواهی‌ها تأکید کرد: همان‌طور که در بالا گفتم باید مقابل زیاده‌خواهی برخی از بازیگران ایستاد و خدا را شکر هزاران فارغ‌التحصیل رشته نمایش و بازیگری داریم. بهتر است این فرصت را در اختیار بازیگران تازه‌کار که در این حوزه تحصیل کردند و خاک صحنه خوردند بگذاریم تا آن‌ها دیده شوند و موقعیت برای این آینده‌سازان فراهم شود.

علی‌اکبری در خاتمه تاکید کرد: با حذف بازیگرانی که خارج از عرف درخواست دستمزد می‌کنند جای نگرانی نیست زیرا استعدادهای بسیاری در این حوزه داریم که تنها فرصتی برای دیده شدن باید برای آن فراهم شود تا بتوانند به خوبی از عهده کار برآیند.

منبع: تسنیم

کلیدواژه

بازیگران سریال "پایتخت"

محسن علی‌اکبری

دستمزدهای کلان بازیگران

ارسال نظرات

captcha
گلامور گالری
نمایشگاه  پتروشیمی