سیاست / شناسه خبر: 84812 / تاریخ انتشار : 1400/11/3 08:32
|

شناخت زیارت عاشورا فرایند حرکت دشمن را خنثی می‌کند

امام جمعه آبدان به چرایی قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و افزود: در زیارت عاشورا درس‌هایی است که شیعیان باید هر روز آن را بخوانند.

بوشهری ها / حجت الاسلام محمود کارگر شنبه شب در مراسم جشن میلاد حضرت زهرا (س) ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت زهرا (س) به چرایی قرائت زیارت عاشورا اشاره کرد و افزود: در زیارت عاشورا درس‌هایی است که شیعیان باید هر روز آن را بخوانند که اگر زیارت عاشورا و امام حسین علیه السلام که هویت شیعه است را از شیعیان بگیرند معلوم نیست شیعه دوام پیدا کند.

امام جمعه آبدان افزود: یکی از درس‌هایی زیارت عاشورا، تبیین است، تبیین فرآیند دشمنی و توطئه‌های جریان‌های طاغوت با ارزش‌ها و رهبران الهی است.

وی به سه مرحله مهم ذکر شده در زیارت عاشورا جهت حرکت دشمنان پرداخت و بیان کرد: فرایند حرکت دشمن با جهاد تبیین خنثی خواهد شد.

امام جمعه آبدان به نمونه‌ای از ترور شاخصه‌های پیامبر (ص) اشاره کرد و بیان داشت: پس از معرفی امام علی به عنوان جانشین رسول خدا، آمدند شخصیت و جایگاه و شاخصه‌ اصلی پیامبر (ص) که ما ینطق عن الهوی است را ترور کردند و گفتند یا رسول الله این حرف خودت هست یا خدا.

حجت الاسلام کارگر افزود: بعد از آن در سقیفه شخصیت امیرالمومنین (ع) را ترور کردند و او را کنار گذاشتند و عامل نفاق و اختلاف را امیرالمومنین معرفی کردند و آنجا بود که حضرت زهرا (س) در دفاع از ولایت جهاد تبیین راه انداخت و امروز در جامعه اسلامی مشاهده می‌شود که می‌گویند یا من یا هیچکس نباید باشد.

وی علت ماندگاری اسلام را جهاد تبیین حضرت زهرا (س) دانست و افزود: به کوری چشم دشمن، اسلام ماند، زیرا حضرت زهرا (س) تبیین کرد و با خطبه خوانی دفاع کرد.

امام جمعه آبدان تصریح کرد: جریان تبیین یعنی همین سخنرانی‌ها و روشنگری و زحمت‌هایی است که شما عزیزان می‌نشینید و تفاسیر قرآن، نهج البلاغه، ادعیه و… در ماه‌های محرم، صفر و رمضان می‌شنوید.

شناخت زیارت عاشورا فرایند حرکت دشمن را خنثی می‌کند

کلیدواژه

حجت الاسلام محمود

زیارت عاشورا

امام جمعه آبدان

ارسال نظرات

captcha
آگهی بیمه تعاون
نمایشگاه  پتروشیمی