سیاست / شناسه خبر: 85345 / تاریخ انتشار : 1400/12/6 22:59
|

آئین رونمایی از کتاب (سند خدمت من به مردم دشتستان) برگزار شد+ تصاویر اختصاصی

بوشهری ها /سرپرست فرماندار دشتستان 6 اسفند ماه در آیین رونمایی از کتاب (سند خدمت من به مردم دشتستان ) گفت: فرهنگ ها و گویش عامل هویتی، فرهنگی و تاریخی هر قوم و ملت است، از این رو افرادی که در راستای ش

بوشهری ها /سرپرست فرماندار دشتستان 6 اسفند ماه در آیین رونمایی از کتاب (سند خدمت من به مردم دشتستان ) گفت: فرهنگ ها و گویش عامل هویتی، فرهنگی و تاریخی هر قوم و ملت است، از این رو افرادی که در راستای شناساندن این فرهنگ ها  به مردم تلاش می کنند باید مورد توجه ویژه قرار گیرند زیرا این افراد منابع مهم هر منطقه هستند.

صادق بوستانی با اعلام اینکه باید قدر افراد توانمند و فرهنگ دوست را دانست، ادامه داد: نویسنده کتاب (سند خدمت من به مردم دشتستان) حبیب قاسمی، در شناساندن آداب و رسوم این منطقه و حمایت از نویسندگان دشتستانی تلاش های فراوانی کرده ، دشتستان باید قدردان چنین افرادی باشد.

بوستانی با بیان اینکه زنده نگه داشتن فرهنگ بومی در جامعه امروزی دارای اهمیت و جایگاه ویژه‌ای است، افزود: زبان اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش فرهنگ و به تبع آن فرهنگ بومی است، شاعران بومی که به گویش‌های محلی شعر می‌سرایند در احیا و زنده نگه داشتن گویش‌های بومی نقش بسزایی ایفا کرده اند.

نویسنده کتاب سند خدمت من به مردم دشتستان در این آیین با اعلام اینکه اولین نمایشگاه کتابم را در سال 1394 در برازجان برگزارکردم اظهار کرد: در شهرستان دشتستان حدود 400 نویسنده وجود دارد که موفق به چاپ کتاب شده اند، تلاش کردم مکانی محیا کنم تا بتوانم کتاب تمامی نویسندگان دشتستانی را یکجا به نمایش بگذارم تا دسترسی به کتاب این نویسندگان برای مخاطب راحت باشد.

حبیب قاسمی دشتستان را یکی از قطب های نویسندگان  استان دانست و عنوان کرد: تمامی این نویسندگان نیاز مبرم به حمایت مسئولین دارند. اکنون امروز شانزدهمین اثرم را رونمایی خواهم کرد، موضوع و تمامی مطالبکتاب مطالبه گری مردم دشتستان است که شامل بیش از 70 مقاله است.