سیاست / شناسه خبر: 96862 / تاریخ انتشار : 1401/3/1 09:19
|

۷۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در مزارع پرورش استان بوشهر ذخیره شد

در اجرا طرح پرورش میگو در نوار ساحلی استان بوشهر تاکنون ۷۰۰ میلیون قطعه بچه میگو در مزارع پرورش استان ذخیره سازی شده است که این رقم تا ۲.۷ میلیارد قطعه بچه میگو افزایش می‌یابد.

بوشهری ها /

700 میلیون قطعه بچه میگو در مزارع پرورش استان بوشهر ذخیره شد + تصویر

پرورش آبزیان یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر است که در این راستا پرورش میگو، ماهی و جلبک در دستور کار قرار گرفته است.

میگو که از بازارهای مهم داخلی و خارجی برخوردار است در تمامی نقاط ساحلی استان طرح پرورش آن طراحی و اجرایی شده به گونه‌ای که امسال 6 هزار و 800 هکتار اراضی ساحلی برای این مهم تعیین شده است.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به آغاز پرورش میگو از اردیبهشت در اراضی ساحلی استان بوشهر اظهار داشت: بچه میگو و خوراک تغذیه این آبزی از زیرساخت‌های مهم پرورش میگو است که در این راستا اقدامات لازم انجام شده است.

علی بازدار از فعال شدن کارگاه‌های تولید بچه میگو از گونه وانامی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای تولید 2.7 میلیارد قطعه بچه میگو 21 کارگاه تکثیر این آبزی فعال شده است.

بچه میگو در یک‌هزار و 600 هکتار ذخیره‌سازی شد

وی پرورش 2.7 میلیارد قطعه بچه میگو را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این میزان بچه میگو ضمن تأمین نیاز پرورش‌دهنده بخش دیگری از آن به دیگر استان‌ها ارسال می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر از اختصاص شش هزار و 500 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر به پرورش میگو خبر داد و بیان کرد: تاکنون 700 میلیون قطعه بچه میگو در مزارع پرورش استان ذخیره شده است.

بازدار با اشاره به اینکه ذخیره‌سازی بچه میگو در استخر پرورشی تا تیرماه ادامه دارد خاطر نشان کرد: تاکنون در یک‌هزار و 600 هکتار از اراضی ساحلی استان بوشهر بچه میگو ذخیره‌سازی شده و این روند در شش هزار و 500 هکتار اراضی پرورشی ادامه دارد.

وی رود حله، دلوار ، مند شمالی و غربی، بندر ریگ، بویرات، رود شیف، رود شور، سایت بامداد و بردستان را از سایت‌های پرورش میگو استان بوشهر دانست و بیان کرد: اکنون بچه میگو در یک هزار و 540 استخر و 181 مزرعه ذخیره شده است.

مهار بیماری لکه سفید در مزارع میگو

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر هم با بیان اینکه بیماری لکه سفید در مزارع میگو استان مشاهده نشده است گفت: بازرسی بهداشتی از مراکز تکثیر و مزارع پرورش میگو در نقاط مختلف استان به‌صورت مستمر انجام می‌شود که تاکنون بیماری لکه سفید در مزارع میگو استان مشاهده نشده است.

مرتضی بحرانی با اشاره به رصد و پایش بچه میگو‌ها و نمونه‌برداری از غذای مصرفی آنها خاطر نشان کرد: در این راستا همکاری پرورش‌دهنده و تولیدکنندگان میگو درخور تحسین است.

وی افزود: بیماری لکه سفید به تولید میگو خسارت وارد می‌کند که لازم است پرورش‌دهنده رعایت همه جانبه بهداشتی برای جلوگیری از بیماری مورد توجه قرار دهند.

بوشهر پیشرو در صنعت پرورش میگو | خبرگزاری صدا و سیما

چالش‌های پیش روی تکثیر میگو در ایران - ایسنا

 

کلیدواژه

علی بازدار

مدیرکل شیلات استان بوشهر

پرورش میگو

ارسال نظرات

captcha
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی