سیاست / شناسه خبر: 97370 / تاریخ انتشار : 1401/3/28 09:00
|

دیدار رئیس شورای شهر با اعضای انجمن ادبی فایز عالیشهر

بوشهر| رئیس شورای اسلامی شهر عالیشهر به همراه عضو شورا در نشست هفتگی انجمن ادبی فایز عالیشهر که چهارشنبه ۲۵خرداد ماه با حضور شاعران و ادب دوستان در مجتمع فرهنگی هنری آفتاب برگزار شد دیدار و گفتگو کرد.

بوشهری ها / در ابتدای این نشست مختار فیاض تحصیل کرده رشته زبان و ادبیات فارسی در مقطع دکتری و مدرس دانشگاه به معرفی یکی از تازه های بازار کتاب با نام «نامی بر پیشانی آسمان» با ترجمه و بازگردانی سهراب طاووسی پرداخت و گفت: این کتاب نگاهی به جنبه های مختلف شعر و هنر فروغ فرخزاد بر اساس مجموعه مقالات و پژوهش های چاپ شده در خصوص فروغ فرخزاد در خارج از کشور دارد و نویسندگان آن «دامینیک پرویز بروشا» و «نسرین رحیمیه» می باشند.
فیاض در ادامه به معرفی سهراب طاووسی مترجم و بازگردان این کتاب پرداخت و وی را اهل استان بوشهر و شهر شبانکاره عنوان کرد و افزود: طاووسی اکنون استاد دانشگاه اهواز می باشد.

صدرالله اسدیان مطلق رئیس شورای اسلامی شهر عالیشهر در این نشست با بیان اینکه از صمیم قلب از حضور در جمع اعضای انجمن ادبی فایز عالیشهر خوشحال و خرسند می باشد افزود: هاشم رنجبریان مدیر انجمن ادبی فایز عالیشهر به واسطه سالها حضور در این شهر بر فضای فرهنگی اجتماعی، کمبود ها و پیشرفت های شهر آگاهی و اشرافیت کامل دارد و فعالیت های وی قابل تقدیر است.
اسدیان مطلق یکی از دغدغه‌های شورای اسلامی شهر عالیشهر را فرهنگ سازی دانست و تاکید کرد؛ در نشست‌های شورای شهر در خصوص هر مسئله ای، ابتدا در خصوص فرهنگ سازی در آن زمینه بحث و تبادل نظر می شود.
وی وجود انجمن ادبی فایز در شهر عالیشهر را بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: امروز بسیار خرسندیم شهر عالیشهر نیز در حوزه شعر و ادبیات به واسطه تلاش های این انجمن در سطح استان شناخته شده است.
رییس شورای شهر عالیشهر؛ با اشاره به امیر صادق نجیب زاده نویسنده جوان انجمن ادبی فایز که در سال ۱۳۹۸ به عنوان نویسنده برتر دانش آموزی کشور شناخته شد؛ تصریح داشت: با رشد نجیب زاده و نجیب زاده ها شهر ما هم رشد می کند و هرگاه نام یکی از شاعران و نویسندگان در سطح استان و کشور مطرح شود نام عالیشهر هم در کنار نام ایشان مطرح می شود و این یک نعمت و لطف خداوند است و باید قدر این موقعیت ها را بدانیم و به وجود این هنرمندان افتخار کنیم.
این مسئول عالی شهری ادامه داد؛ ما باید کمک کنیم در آینده به جای یک نجیب زاده صدها جوان آقا و خانم در شهر عالیشهر پرورش پیدا کنند و بتوانند برای این شهر افتخار کسب نمایند.
وی در ادامه با بیان اینکه شهرداری و شرکت عمران عالیشهر در حوزه های فرهنگی اجتماعی تلاش های بسیاری را انجام داده اند گفت: این اقدامات همچون ساخت و راه اندازی مجتمع فرهنگی هنری آفتاب عالیشهر قابل ستایش و قدردانی است.هاشم رنجبریان مدیر انجمن ادبی فایز عالیشهر نیز ضمن سپاسگزاری از حضور صدراله اسدیان مطلق رئیس شورای اسلامی شهر عالیشهر، مریم مهدوی نسب عضو شورای اسلامی شهر عالیشهر، مختار فیاض مدرس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، شاعران و همه شرکت کنندگان در نشست هفتگی انجمن ادبی فایز عالیشهر به ارائه پیشینه و فعالیت های انجمن ادبی فایز عالیشهر پرداخت و افزود: با حضور شاعران و علاقمندان به شعر و ادبیات نشست های این انجمن به طور پیوسته برگزار می شود.
رنجبریان نگاه ویژه مدیران شهر عالیشهر به فرهنگ، هنر و ورزش را خواستار شد و موفقیت هنرمندان و ورزشکاران در عرصه های استانی و کشوری را موجب پر آوازه شدن نام عالیشهر دانست و تاکید داشت: با موفقیت های شاعران، نویسندگان، هنرمندان و ورزشکاران در عرصه های گوناگون، تلاش های شورای شهر و سایر مدیران شهری برای شهروندان ملموس می گردد.
وی در همین خصوص به موفقیت های شاعران و نویسندگان انجمن ادبی فایز عالیشهر در کشور و استان اشاره کرد و اظهار داشت: امیرحسین نجیب زاده در مسابقات داستان نویسی دانش آموزی کشور در سال ۱۳۹۸ به مقام نخست دست پیدا کرد و اسلام ابراهیمی(فرشید) برنده چندین جایزه ادبی و داور مسابقات ادبی می باشد و دیگر شاعران انجمن نیز در شب شعرهای گوناگونی با نام عالیشهر به شعرخوانی و هنرنمایی پرداخته اند.
وی حضور صدراله اسدیان مطلق رئیس شورای اسلامی شهر عالیشهر در نشست انجمن ادبی فایز را نشانه احترام ایشان به شاعران و نویسندگان عالیشهر دانست و افزود: شهر تنها زیرساخت و روساخت نیست و پویایی و سرزنده بودن شهر که فرهنگ و هنر  یکی از مؤلفه های مهم آن است باید همزمان با توسعه شهری مد نظر قرار بگیرد.
رنجبریان با تشکر از جهانبخش تلشکی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید عالیشهر برای همکاری در فراهم شدن  امکان استفاده از مجتمع فرهنگی هنری آفتاب گفت: انجمن ادبی فایز محلی برای گردهمایی شاعران، نویسندگان و ادب دوستان شهرهای عالیشهر و بوشهر است.
مدیر انجمن ادبی فایز عالیشهر با اشاره به اینکه انجمن ادبی فایز بیش از یک دهه فعالیت مستمر در شهر عالیشهر دارد؛ گفت: بسیار خرسندیم که با همکاری اعضای انجمن توانسته ایم در فرهنگ و هنر شهر عالیشهر نقش داشته باشیم.
در پایان، محمد امینی، علیرضا مردانی، معصومه شمس، زینب وطن خواه، امیرصادق نجیب زاده، اسلام(فرشید) ابراهیمی، محمد مرادی، کاشف، مرضیه زنده بودی، مهدی جهانبخشان، زهرا رضایی و هاشم رنجبریان به شعرخوانی به مناسبت میلاد امام رضا علیه‌السلام و همچنین روز گل و گیاه پرداختند.

کلیدواژه

اعضای انجمن ادبی

فایز عالیشهر

رئیس شورای شهر

ارسال نظرات

captcha
آگهی بیمه تعاون
نمایشگاه  پتروشیمی