سیاست / شناسه خبر: 97549 / تاریخ انتشار : 1401/4/5 10:35
|
استاندار بوشهر:

آثار موفقیت برنامه های دولت درحال نمایان شدن است

بوشهریها| استاندار بوشهرگفت: آثار موفقیت برنامه ها و سیاست های دولت با تلاش کمتر از یک ساله درحال آشکار و هویدا شدن است طوریکه الان وضعیت ذخایر ارزی بسیار خوب شده و بدهی ها کاهش یافته است.

بوشهری ها /

استاندار بوشهر: آثار موفقیت برنامه های دولت درحال نمایان شدن است

 احمد محمدی زاده  شنبه شب در یادواره حماسه مقاومت مجنون در برازجان مرکز شهرستان دشتستان  افزود: آیت الله رئیسی  از شرایط اقتصادی حاکم بر دولت قبل آگاه بود  و می دانست کشور در اثر فروش اوراق قرضه و هزینه کرد آن  بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بدهکاری دارد و باید این بدهی ها را بپردازد.

وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی می دانست بخش مسکن به عنوان موتور محرکه اشتغال و اقتصاد  و حتی مسکن مهر نیز در هشت سال گذشته تعطیل شده بود یادآورشد: با وجود شناخت ده ها مشکل دیگر که در دولت روحانی پیش آمد و برجام نافرجام که فقط برای کشور هزینه ایجاد کرد اما  آیت الله رئیسی تصمیم گرفت دراین شرایط سخت بیاید و به این نظام و انقلاب و رهبری کمک کند.

استاندار بوشهر گفت: امروز دشمن قرارگاه های مختلفی دارد که در این قرارگاه ها وضعیت اقتصاد ، قوت ها و ضعف های اقتصاد ما را رصد می کند.

 محمدی زاده اظهارداشت: همانند دفاع مقدس که دشمن همه ظرفیت های خود را بر علیه ملت ایران بسیج کرده بود امروز در جنگ اقتصادی نیز همه توان و نیروهای خود را علیه این ملت و انقلاب بسیج کرده است.

وی بااشاره به اینکه ما باید به این نظام  و خون شهدا وفادار باشیم گفت:  هدف اصلی دولت آیت الله رئیسی برای تصدی این مسئولیت عمل به خون  شهدا و پاسداشت آن بود.

استاندار بوشهر افزود:در انتهای دولت روحانی دو راه بیشتر نداشتیم یا باید می گذاشتیم مسیری که در هشت سال گذشته پیش رفته بود و قطار انقلاب از مسیر اصلی خودش خارج شده بود  پیش می رفت و به پرتگاه می رسید یا باید جریان انقلابی وفادار به رهبری و خون شهدا می آمد و این مسیر را اصلاح می کرد .

وی گفت: عزم دولت برای اصلاح شیوه های گذشته جزم است طوریکه هم اینک  بخش مسکن درکشور فعال شده و در استان بوشهر نیز برای ۴۰ هزار واحد مسکونی  زمین تامین شده عملیات اجرایی  ۱۰ هزار واحد مسکونی نیز آغاز شده است.

 استاندار بوشهر اضافه کرد: باتوجه به اینکه همه بخش های دولت و مردم در حال تلاش و کار هستند این شرایط سخت  نیز سپری خواهد شد .

محمدی زاده بااشاره به اینکه وحدت جریان انقلاب و وحدت در مردم  به وحدت و تبعیت از مقام معظم رهبری و امید آفرینی در جامعه است گفت: امروز باید همه مردم امید آفرینی کنند ما از این شرایط دشوار عبور می کنیم اما دشمن بدنبال این است که همه را به ضعف تبدیل کند دشمن می خواهد کاری کند که مردم به ستوه بیایند و ناامید بشوند.

وی ادامه داد: امروز جبهه حق ، جبهه انقلاب اسلامی و جبهه باطل اسرائیل و آمریکا و ارتجای منطقه و انگلیس در مقابل همدیگرند و منافقین نیز به حمایت از آنها هستند.

محمدی زاده افزود: در جبهه حق همه باید از هم پشتیبانی کنیم باید روش شهدا را پیش بگیریم شهدا همه چیزشان را برای انقلاب اسلامی دادند ما هم باید همه وجودمان را وقف انقلاب و نظام کنیم و چیزی را برای خودمان نخواهیم و تا پای جان از انقلاب دفاع کنیم.

فرمانده ناوتیپ ۱۳ امیر المومنین استان بوشهر در دوران دفاع مقدس یادآورشد: مراقبت کنیم توپخانه خودی روی خط خودی آتیش نریزید  بلکه برای پیروزی انقلاب با کمک کنیم و به نصرت الهی توکل داشته باشیم.

 

استاندار بوشهر: آثار موفقیت برنامه های دولت درحال نمایان شدن است

 

یادگار دوران دفاع مقدس با یادآوری رشادت های رزمندگان بوشهری در دوران  جنگ تحمیلی به خصوص در حماسه مقاومت مجنون گفت: از حماسه مقاومت مجنون باید حماسه عاشورایی مقاومت مجنون یاد کرد ،  چون آن روز فرزندان این مملکت واقعا عاشورایی جنگیدند و وفاداری کردند و تمام هستی شان را تقدیم کردند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای۴ تیرماه سال ۱۳۶۷ و ۶۷۰ شهید قهرمان شهرستان دشتستان  در حماسه مقاومت مجنون بیان داشت: دفاع مقدس  خیلی به حادثه عاشورا شباهت دارد همان طوری که حضرت زینب (س) مامور شد تا آنچه که بعد از حادثه عاشورا اتفاق افتاد را بازگو کند و این نهضت را زنده نگه دارد ما هم وظیفه داریم تا ایثارگری ها و رشادت های شهدایمان و ایثارگری های آن دوران را بازگو کنیم.

 فرمانده ناو تیپ ۱۳ امیرالمومنین استان بوشهر در دوران دفاع مقدس اضافه کرد: بعد از حمله دشمن در شلمچه معلوم بود که هدف بعدی دشمن جزیره مجنون است به همین دلیل ۴۰ روز قبل از حادثه تیرماه سال ۱۳۶۷ جلسه ای در قرارگاه تشکیل شد.

محمدی زاده ادامه داد:  در آن جلسه سردار صفوی جانشین  وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت جنگ بعدی و عاشورای بعدی ما در جزیره مجنون است و هر کسی می خواهد در این عاشورا شرکت کند بیاید و شرکت کند.

وی تصریح کرد: در حمله سنگین دشمن به جزیره مجنون رشادتهای زیادی از فرزندان این ملت بویژه غیورمردان دشتستان مشاهده شد طوریکه در حماسه عاشورایی مقاومت مجنون شهدایی چون دو بردار غلامرضا و حسن بیژنی اصرار داشتند که همزمان با هم باشند و در عملیات شرکت کنند همانطور که در بسیاری از موارد در برخی از عملیاتها پدر آنها به همراه سه تن از فرزندانش در جبهه حضور داشتند.

محمدی زاده همچنین در بیان رشادت های شهید احمد اسدی و دیگر شهدای تخریب به بیان خاطرات خود از آنها پرداخت.

دراین آیین استاندار بوشهر به بیان خاطراتی از شهدا و ایثارگری های رزمندگان دفاع مقدس در سال ۴ تیرماه سال ۱۳۶۷ پرداخت و یاد و خاطره آنها را گرامی داشت.

همچنین دراین همایش از کتاب حنظله زمان سرگذشت زندگی سردار شهید احمد اسدی از سرداران حماسه مجنون ۴ تیر سال ۱۳۶۷ رونمایی شد و در پایان از ۳۵ خانواده شهید حماسه مجنون  نیز تجلیل شد.

کلیدواژه

استاندار بوشهر

برنامه های دولت

سیاست های دولت

ارسال نظرات

captcha
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی