سیاست / شناسه خبر: 118226 / تاریخ انتشار : 1401/5/11 12:37
|

برای صادرات خرمای استان مقصد و بازارهای جدید ایجاد می شود

بوشهریها| ابراهیم رضایی گفت: چالش جدیدی تولیدکنندگان و فعالان اصلی تولید خرما دلالان و واسطه‌ها هستند که خرما بدون واسطه از استان بوشهر به دست مصرف کننده می‌رسد.

بوشهری ها /  ابراهیم رضایی  با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر تولید خرما است اظهار داشت: یکی از معضلاتی که هر ساله در فصل برداشت خرما قیمت پایین خریداری شده در باغ نخیلات است.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باغداران و کشاورزان حداقلی از سود تولید محصول می‌برد تا با ضرر محصول عرضه می‌کند گفت: کشاورز نخل‌دار پس از یک سال محصول را با ضرر به فروش می‌رساند که معیشت و اقتصاد آن دچار چالش و مشکل می‌شود.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی از برگزاری میز ملی خرما در هفته جاری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ان‌شاءالله میز ملی خرما با هدف کمک به ایجاد قیمت مناسب برای محصول خرما تولیدکنندگان با هدف حمایت از کشاورزان، باغداران و فعالان اصلی تولید خرما راه‌اندازی می‌شود.

با تثبیت مدیریت در دشتستان به سمت توسعه حرکت میکنیم/به شایعات در حوزه آموزش  و پرورش باید گذشت - سایت خبری شغاب

وی با بیان اینکه 13 مرداد ماه میز ملی خرما در دشتستان تشکیل می‌شود خاطر نشان کرد: در این برنامه مهم از همه دست‌اندرکاران و استان‌های خرما خیز دعوت شده‌اند تا با همفکری و همکاری تا در زمینه قیمت عرضه محصول خرما تصمیم‌گیری شود تا اتفاقات تلخ سال‌های گذشته تکرار نشود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه به صادرات محصول خرما پرداخت و تصریح کرد: امسال برای عرضه محصول خرما استان بوشهر در داخل و خارج از کشور برنامه‌ریزی شده است.

رضایی از تعیین بازارهای جدید در داخل کشور خبر داد و افزود: در این راستا از ظرفیت وزارت صمت، شهرداری تهران، سازمان‌های مختلف از جمله اتکا و فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده می‌شود.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی حذف واسطه‌ها و دلالان خرما را مورد اشاره قرار داد و گفت: چالش جدیدی تولیدکنندگان و فعالان اصلی تولید خرما دلالان و واسطه‌ها هستند که خرما بدون واسطه از استان بوشهر به دست مصرف کننده می‌رسد.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی صادرات خرما استان به کشورهای مختلف را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برای صادرات خرما استان بوشهر مقصد و بازارهای جدید ایجاد می‌شود و بازارهای قبلی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه دنبال تهاتر خرما با دیگر محصولات هستیم افزود: محصولات، میوه و کالاهای اساسی که استان بوشهر نیاز دارد در برابر خرما تهاتر می‌شود.

 

 

کلیدواژه

تولید خرما

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی

ابراهیم رضایی

ارسال نظرات

captcha
رویداد رسانه ای جنوب استان
نمایشگاه  پتروشیمی