سیاست / شناسه خبر: 118275 / تاریخ انتشار : 1401/5/13 10:19
|

۹۴ موکب‌ استان بوشهر به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند

بوشهریها| رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی ۹۴ موکب راه اندازی شده است که از این شمار ۴۱ موکب در استان و مرز شلمچه و ۵۳ موکب برون مرزی هستند.

بوشهری ها / روابط عمومی استانداری بوشهر روز پنجشنبه به نقل از عبدالرضا مطاف در نشست ستاد اربعین استان بوشهر افزود: از این تعداد موکب پیش بینی شده ۳۴ موکب در درون استان، هفت موکب در مرز شلمچه، چهار موکب در شهر نجف اشرف، ۱۶ موکب در مسیر پیاده روی نجف و ۳۳ موکب هم در کربلا مستقر هستند.

وی اظهار کرد: موکب داران استان بوشهر در مرز شلمچه به زائران استان‌های بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان که از این مسیر برای ورود به عراق تردد می‌کنند خدمات‌رسانی انجام می‌دهند.

مطاف حجم ثبت‌نام زائران اربعین حسینی را رو به افزایش دانست و بیان کرد: پذیرایی موکب در مسیر داخلی در پنج وعده روزانه ۷۶ هزار و ۵۰۰ پرس و اسکان حدود ۹ هزار نفر در شبانه‌روز پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در شبانه‌روز در مرز شلمچه ۱۹ هزار و ۴۰۰ پرس غذا تهیه و توزیع و یکهزار و ۹۰۰ نفر اسکان داده می‌شوند گفت: موکب‌های استان بوشهر در مسیر پیاده‌روی نجف اشرف در شبانه‌روز ۱۳۰ هزار پرس غذا توزیع می‌کنند و ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفر را اسکان می‌دهند.

مطاف گفت: موکب‌ها در کربلا در پنج وعده ۲۴۵ هزار پرس غذا به زائران می دهند و امکان اسکان ۳۷ هزار و ۲۲۰ نفر را هم فراهم می‌کنند.

مطاف با بیان اینکه موکب‌های استان بوشهر از اول تا ۲۵ ماه صفر مستقر هستند ادامه داد: خدمات موکب‌ها بین ۲۰ تا ۲۵ روز است و روزانه ۴۷۱ هزار و ۸۷۰ پرس غذا در پنج وعده توزیع می‌کنند.

وی از استقرار پایگاه‌های امدادی در حوزه سلامت و پزشکی استان بوشهر در مرزهای داخلی و عراق در اربعین خبر داد و بیان کرد: این مأموریت بر عهده بسیج جامعه پزشکی است که در این راستا برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

اربعین حسینی نمایش قدرت مسلمانان

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر نیز با گرامیداشت ایام ماه محرم، اربعین حسینی را نمایش قدرت مسلمانان دانست و اظهار داشت: بسترسازی برای حضور در مراسم اربعین حسینی امری مهم و ضروری است.

ابراهیم عرب‌زاده با اشاره به تشکیل کمیته‌های ستاد اربعین حسینی استان بوشهر افزود: ایجاد کارگروه‌های تخصصی زیر مجموعه کمیته‌های ستاد اربعین حسینی در فراهم شدن تسهیلات و تحقق مطالبات مورد نظر باید مورد توجه قرار گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش زائران اربعین حسینی در سال جاری نسبت به  سال‌های قبل پیش‌بینی شده است گفت: فراهم شدن زیرساخت‌های خدمات‌رسانی و برقراری امنیت پایدار و توجه به موارد بهداشتی در اولویت قرار گرفته است.

مدیرکل دفتر امور امنیتی و انتظامی استانداری بوشهر با بیان اینکه دشمنان برای ایجاد ناامنی از  هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند افزود: اتاق فکر دشمنان برای ایجاد ناامنی فعال است ولی تاکنون به سبب هوشیاری و برنامه‌ریزی نتوانسته‌اند اهداف خود را محقق کنند.

۹۴ موکب‌ استان بوشهر به زائران اربعین حسینی خدمات‌رسانی می‌کنند

 

کلیدواژه

روابط عمومی استانداری بوشهر

عبدالرضا مطاف

رئیس ستاد بازسازی

ارسال نظرات

captcha
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی