سیاست / شناسه خبر: 150571 / تاریخ انتشار : 1402/6/14 12:02
|

کتاب استاد بوشهری بعنوان مرجع پزشکی انتخاب شد

کتاب تصویربرداری تشخیصی-رادیولوژی و طب هسته‌ای که توسط استاد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه تیم بین‌المللی منتشر شده است به‌عنوان کتاب مرجع امتحانات گواهینامه (ارتقا) و دانشنامه (بورد) تخصصی رشته پزشکی هسته‌ای کشور انتخاب شد.

بوشهری ها /رئیس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس و مولف این کتاب روز سه شنبه اظهار کرد: این اثر علمی بین‌المللی شامل ۳۲ فصل و ۹۰۰ صفحه و حاوی بیش از ۶۰۰ تصویر رنگی است که تمام مباحث مربوط به روش‌های تصویربرداری پیشرفته و حتی استفاده از هوش مصنوعی در تصویربرداری را نیز در برمی‌گیرد.

پروفسور مجید اسدی با اشاره به اهمیت این کتاب در سطح بین‌المللی، افزود: کتاب تصویربرداری تشخیصی-رادیولوژی و طب هسته‌ای اثری است که به همراه دو نفر از اساتید بخش رادیولوژی دانشگاه USC کالیفرنیا آمریکا و با مشارکت ۱۵۰ متخصص مطرح و تراز اول این رشته در جهان به چاپ رسیده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بوشهریادآورشد: این کتاب توسط انتشارات وایلی که معروف‌ترین ناشر کتب پزشکی جهان به چاپ رسیده است و در سراسر دنیا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است، توسط تیم هیات بورد تخصصی پزشکی هسته‌ای به‌عنوان کتاب مرجع گواهینامه (ارتقا) و دانشنامه (بورد) تخصصی رشته پزشکی هسته‌ای کشور انتخاب شد.

اسدی با اشاره به اهمیت مطالعات و تحقیقات بین‌المللی مرکز پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس، گفت: مرکز جامع پزشکی هسته‌ای از پیشروان ترجمان دانش در درمان هدفمند (ترانوستیکس) است که در زمان بازدید اخیر وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، این مرکز به‌عنوان "مرکز مرجع در تشخیص و درمان سرطان در روش‌های نوین و هدفمند (ترانوستیکس)" معرفی شد.

مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس با امکاناتی نظیر جدیدترین دستگاه‌های تصویربرداری مولکولی پیش بالینی و بالینی به تحقق جدیدترین درمان‌های مولکولی و هدفمند به ویژه در بیماران سرطانی کمک شایانی کرده است که با مساحت بیشتر از پنج هزار مترمربع با ایجاد بستر آموزشی و پژوهشی لازم در این حوزه امکان تحقیقات در حوزه سلامت و فناوری را برای پژوهشگران در دوره دکتری تخصصی پژوهشی فراهم کرده است.

کلیدواژه

کتاب تصویربرداری تشخیصی-رادیولوژی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس

پروفسور مجید اسدی

بوشهر

استرالیا

پزشکی هسته‌ای

ایالات متحده امریکا

ارسال نظرات

captcha
کلینیک لاغری