سیاست / شناسه خبر: 171140 / تاریخ انتشار : 1402/9/4 13:23
|

مدیر جهاد کشاورزی کنگان: مردم هرگونه تغییر کاربری غیرقانونی را به ۱۳۱ گزارش کنند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کنگان استان بوشهر گفت: با توجه به ممنوعیت هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی، از مردم درخواست می شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه موضوع را به سامانه ۱۳۱ گزارش کنند.

بوشهری ها /مصطفی فرامرزی روز شنبه در حاشیه دوره آموزشی مجموعه قوانین و مقررات مرتبط با جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی در فرمانداری شهرستان کنگان ویژه دهیاران، شوراهای اسلامی شهر و روستا و بهره برداران در گفت‌وگو  اظهار کرد: در این دوره آموزشی قوانین مرتبط با جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی، حد نصاب فنی و اقتصادی، تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی و مشوق ها و اهمیت آن باید آگاهی دهیاران، بخشداران و بهره برداران برای همت بیشتر در حفظ اراضی کشاورزی ارائه شد.

 

وی افزود: در راستای جلوگیری از تغییر کاربری های غیرمجاز نیز به قوانین مرتبط با قانون اصلاحی حفظ کاربری، از جمله مواد ۱۰، سه و تبصره های آن در خصوص نحوه برخورد با تغییر کاربری های غیرمجاز و جرایم آن پرداخته شد.

مدیر جهاد کشاورزی کنگان تصریح کرد: با توجه به اینکه هر گونه خدمات از جمله برق، آب و گاز و سایر خدمات به افراد متخلف در راستای تغییر کاربری غیرمجاز ممنوع می باشد هر دستگاه اجرایی که برخلاف قانون عمل نماید براساس قانون حفظ کاربری برخورد خواهد شد.

فرامرزی ادامه داد: در این دوره از دهیاران، اعضا شورای اسلامی، بخشداران و بهره برداران درخواست شد که همکاری لازم در جهت پیشگیری از تغییر کاربری غیرمجاز داشته باشند و هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز را از طریق سامانه ۱۳۱ که به صورت شبانه روزی آماده دریافت اخبار می باشد گزارش دهند و متقاضی، درخواست تغییر کاربری خود را از طریق سامانه پنجره واحد مدیریت زمین ثبت نمایند.

وی با توجه به اهمیت یکپارچگی اراضی کشاورزی و نقش الگوی کشت براساس شرایط منطقه عنوان کرد: درخصوص تجمیع و یکپارچه سازی اراضی و مشوق ها و نحوه درخواست تجمیع اراضی نیز جهت اطلاع بهره برداران مطالب لازم ارائه گردید.

فرامرزی همچنین با اشاره به صدور اسناد تک برگ اراضی کشاورزی تاکید کرد: آمادگی لازم برای درخواست متقاضیان سند تک برگ برای اراضی کشاورزی تحت مالکیت خود وجود دارد.

کلیدواژه

سازمان جهاد کشاورزی

سازمان جهاد کشاورزی کنگان

بوشهر

تغییر کاربری‌های غیرمجاز

سامانه131

ارسال نظرات

captcha
گلامور گالری
نمایشگاه  پتروشیمی