سیاست / شناسه خبر: 62516 / تاریخ انتشار : 1399/8/30 11:36
|
فرماندار دشتستان در نشست با اصحاب رسانه؛

عدم رعایت مردم و بازاریان در مقابله با کرونا باعث تمدید محدودیت ها و تعطیلی/ مردم مراسمات شادی را به تعویق بیاندازند

اسماء بوستانی: فرماندار دشتستان در نشست با اصحاب رسانه در خصوص محدودیت های کرونایی از اول آذر ماه گفت: روند افزایش کرونا در سطح کشور، بالا رفتن میزان مرگ و میر و قدرت انتشار این بیماری و دغدغه بالا رف

بوشهری ها /اسماء بوستانی: فرماندار دشتستان در نشست با اصحاب رسانه در خصوص محدودیت های کرونایی از اول آذر ماه گفت: روند افزایش کرونا در سطح کشور، بالا رفتن میزان مرگ و میر و قدرت انتشار این بیماری و دغدغه بالا رفتن آمار بیش از حد انتشار آن ستاد ملی مبارزه با کرونا را بر آن داشت که محدودیت هایی برای تمامی استان ها در نظر گرفته شود.

 
به گزارش بوشهری ها، فتح الله نوروزی یکی از موضوعات مهم مطرح شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا را بیماریابی گسترده و هوشمند در سطح کشور اعلام کرد و افزود: حفاظت از گروه های آسیب پذیر به شدت تاکید می شود و اگر همت و همراهی مردم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی نباشد این بیماری همچنان جان عزیزانمان را خواهد گرفت.
 
وی با بیان اینکه ۲۲۸ فوتی کرونایی تاکنون در دشتستان وجود داشته عنوان کرد: عادی سازی و عادی انگاری این بیماری در بین مردم بزرگ ترین ضربه را به خود مردم خواهد زد.
 
وی افزود: اطلاع رسانی باید به طور گسترده انجام شود، در این خصوص نیاز به همکاری و همت رسانه ها داریم.  مکانی برای قرنطینه مبتلایان پیدا شود، وضعیت نارنجی ما موقتی است، می توان با رعایت تمامی پروتکل ها و همکاری و هماهنگی مردم این وضعیت را به زرد تبدیل کرد و یا با عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد قرمز بودن این شهرستان باشیم.
 
وی با اعلام اینکه نوع محدودیت ها متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین می شود ادامه داد: شاخص تعیین وضعیت متمرکز با تعداد بستری با تست های روزانه است.
 
 
فرماندار دشتستان با اعلام اینکه از روز شنبه اول آذر ماه گروه شغلی ۳ و ۴ تعطیل می شوند عنوان کرد: 
 گروه شغلی ۲ تا ساعت ۲۰ اجازه فعالیت دارند، ادارت ماموریت های غیر ضروری، بازدید از پروژ ه ها و برخی از فعالیت هایشان را باید حذف کنند و با ۵۰ درصد از نیروها فعالیت داشته باشند.
 
 
نوروزی ادامه داد: تالارها و باغ شهری ها تا پایان محدودیت ها تعطیل خواهد شد، در این موقعیت مردم باید در مراسمات شادی و تشییع شرکت نکنند تا شاهد کاهش امار مبتلایان در دشتستان باشیم. در این خصوص به چاپخانه ها نیز اعلام شده است که  ساعت مراسم تشییع را در اعلامیه ها عنوان نکنند.
 
 
نوروزی ادامه داد: شروع و نحوه اجرای محدودیت ها با نیروی انتظامی و سپاه است و اگر مردم و بازاریان پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند قطعا تعطیلی و محدودیت ها تمدید خواهد شد.
 
وی در خصوص ارتقاء تجهیزات مراکز درمانی این شهرستان بیان کرد: تلاش کردیم از ظرفیت ها و اعتبارات ملی و حوزه پتروشیمی در خصوص تجهیزات مراکز درمانی استفاده کنیم، در زمان بیماری کرونا زیرساخت های حوزه سلامت نیز تقویت شده است.

کلیدواژه

برازجان

دشتستان

فتح اله نوروزی

ویروس کرونا

ارسال نظرات

captcha
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی