سیاست / شناسه خبر: 74026 / تاریخ انتشار : 1400/9/21 11:02
|

انواع غذای ایرانی

بوشهریها| تنوع غذایی ما ایرانی ها آنقدر زیاد است که پاسخگوی ذائقه و سلیقه های مختلف بوده و علاوه بر تنوع غذایی بعضی از غذاها در خط های مختلف با طعم ها و روش های مختلفی تهیه و طبخ می شوند.

بوشهری ها / غذاهای ایرانی در چند سطح مختلف جای می گیرند که از جمله آنها می توان به خورشت ها، انواع پلو و چلو، ته چین، انواع کباب، کوکو، کتلت و شامی، دلمه، آبگوشت و حلیم اشاره کرد که بعضی از این دسته بندی ها خود شامل انواع مختلف می‌شوند. به طور مثال خورشت‌ها انواع متنوعی دارند. علاوه بر بعضی از خورشت ها که در همه شهرها طبخ می‌شود، بعضی از شهرها خورشت های مخصوص خود را دارند. پلو ها نیز انواع مختلفی دارند.

به طور کلی شما می توانید از انواع غذا ایرانی در وعده های اصلی غذای خود استفاده کنید. برای آسوده شدن کار شما دستور پخت و طرز تهیه انواع غذای ایرانی برای شما شرح داده شده و علاوه بر طرز تهیه غذاها، مواد اولیه لازم برای پخت آنها و همچنین مدت زمان پخت و میزان کالری آنها آورده شده تا شما بتوانید برای برنامه ریزی یک رژیم غذایی مناسب از آنها استفاده کنید و برنامه هدفمندی داشته باشید.

غذای ایرانی

غذای ایرانی

انواع غذای ایرانی

انواع غذای ایرانی

                                                                      لیست غذای ایرانی

اگر بخواهید لیست غذای ایرانی را بدانید باید توجه کنید که با توجه به تنوع غذا ها لیست یک غذای ایرانی شامل انواع مختلف خورشت ها و پلو ها و مواردی که پیش تر ذکر شد می باشد. حتی اگر به انواع رستوران ها و هتل ها مراجعه کنید و از آنها لیست غذای ایرانی را بخواهید آنها در قالب لیست های جداگانه و با دسته بندی های متفاوت این غذاها را به شما ارائه می دهند. بعضی از غذاها جزو غذاهای مجلسی تر و بعضی ها جزو غذاهای ساده تر و یا محلی محسوب می‌شوند.

خود غذاها به دو دسته غذاهای‌ نونی و غذاهای برنجی طبقه‌ بندی می‌شوند که شما با توجه به میل و ذائقه و سلیقه و وضعیت سلامت خود می‌توانید انواع غذا ایرانی را مصرف کنید؛ البته گاهی اوقات وضعیت سلامت شما به نحوی است که مجبور می شوید از غذاهای خاص استفاده کنید.

برای پختن غذا ها موارد مختلفی را در نظر بگیرید تا در وضعیت سلامت بمانید. به طور مثال خوردن بعضی از غذاهای ایرانی مثل کله پاچه و غیره که چربی زیادی دارند برای افرادی با چربی بالا توصیه نمی شود و می توانند غذاهای کم چرب تر و یا غذاهای رژیمی را مصرف کنند.

احتمالا در جاهای مختلف و در خانه های مختلف غذاهای متنوعی خورده باشید ولی همیشه بعضی غذاها هنگامی که توسط برخی از افراد خاص پخته می شوند عطر و طعم بهتری دارند. علت اصلی آن علاوه بر مهارت و اشتیاقی که فرد به پختن غذا دارد، فوت و فن های ریزی است که اجرا می‌کند. با دانستن آنها می‌توانید تا حد زیادی سطح کیفیت غذای خود را ارتقا دهید. در دستور پخت هایی که در این سایت ارائه شده سعی کردیم بیشتر فوت و فن های پختن غذا های مختلف را آموزش دهیم تا نتیجه بهتری بگیرید.

لیست غذای ایرانی

لیست غذای ایرانی

لیست غذاهای سنتی ایرانی

لیست غذاهای سنتی ایرانی

                                                                              غذای سنتی ایرانی

در بین انواع غذاهای ایرانی غذاهای سنتی ایرانی طرفداران مخصوص خود را دارد و بیشتر این ها غذایی هستند که از گذشته رایج بودند و جزو غذاهای اصلی محسوب می شدند. به طور مثال آبگوشت جزو غذاهای محلی غذاهای سنتی ایرانی است. کشک بادمجان و مرصع پلو و نمونه های دیگر هم از دیگر غذاهای سنتی هستند که معمولاً غذاهای سنتی به خطه های خاصی هم تعلق دارد و برخی از آنها به صورت عمومی در همه قسمت ها مصرف می شود. در بین طرز تهیه انواع غذاهایی که در این سایت مشاهده خواهید کرد انواع غذاهای سنتی ایرانی به همراه غذاهای محلی و طرز تهیه آنها را مشاهده می کنید.

لیست انواع غذاهای سنتی ایران

لیست انواع غذاهای سنتی ایران

غذای ایرانی خوشمزه

غذای ایرانی خوشمزه

                                                                                  غذای سنتی

غذای سنتی در اکثر مناطق ایران وجود دارد و البته در بعضی از شهرهای ایران شهرت بیشتری دارد. به طور مثال استان گیلان غذا های متنوعی دارد که حتی بعضی از آنها شهرت جهانی دارند.

شهرهای مختلف غذای سنتی مخصوص به خود را دارند. به طور مثال یکی از غذاهای سنتی ایرانی که بسیار محبوب و مشهور است کوفته تبریزی است که در همه جای ایران تهیه می‌شود که ریشه آن از شهر تبریز است. قیمه نثار جزوه غذاهایی است که به صورت سنتی در قزوین پخته می‌شود و به آنجا تعلق دارد.

از دیگر غذاهای سنتی می‌توان به میگو پلو بوشهری و شیرین پلو اشاره کرد و البته کشک بادمجان، انواع دلمه، میرزاقاسمی و آش های مختلف هم جزو غذاهای سنتی محسوب می‌شوند

البته غذاهای سنتی آنقدر متنوع هستند که تقریباً می‌توانید برای بیشتر شهرهای ایران غذای مختص به خود را پیدا کنید و با آموختن طرز تهیه هر یک، آنها را در خانه برای خود، خانواده و مهمانان تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

غذای سنتی ایرانی

غذای سنتی ایرانی

خورشت قیمه

 

منبع: پارسینه

کلیدواژه

غذای ایرانی

تنوع غذایی

غذای سنتی

ارسال نظرات

captcha
رویداد رسانه ای جنوب استان
نمایشگاه  پتروشیمی