سیاست / شناسه خبر: 84817 / تاریخ انتشار : 1400/11/3 09:00
|

نام‌گذاری یک روز به نام مداحی استان بوشهر محقق شود

بوشهریها/ نماینده ولی فقیه در استان و امام حمعه بوشهر گفت: این استان در مداحی اهل بیت(ع) دارای پیشینه غنی و گسترده‌ای است و باید روزی را به نام روز مداحی و مرثیه‌سرایی این استان در تقویم ثبت شود.

بوشهری ها / آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز شنبه با تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا(س) در دیدار شماری از مداحان و شاعران آیینی استان بوشهر در مصلی جمعه بوشهر افزود: روز درگذشت ناخدا عباس دریانورد به‌عنوان پیشگام مداحی سنتی و سراینده اشعار عزاداری می‌تواند پیشنهاد مناسبی برای انتخاب به عنوان روزمداحی استان بوشهر باشد.

وی بیان کرد: مداحان اهل بیت(ع) به‌دلیل علاقه و وصل بودن به این خاندان بزرگ در آخرت با این خاندان محشور خواهند شد که فضلیت والایی است.

صفایی بوشهری ادامه داد: شاعران و مداحان باید تا می‌توانند در مدح اهل بیت(ع) در حوزه سرایش شعر و خوانش مدیحه تلاش کنند.

وی اضافه کرد: تاریخ مداحی استان بوشهر بسیار غنی و گسترده و دارای شیوه‌های سنتی و منحصربه‌فردی است که در معرض از بین رفتن است و باید برای حفظ و نگهداری آن تلاش جدی شود.
 مصطفی گراشی رئیس کانون مداحان استان بوشهر نیز گفت: بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ مداح در استان بوشهر در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که ۴۰۰ تن خانم و بیش از ۸۰۰ تن نیز آقا هستند.

در این دیدار شماری از شاعران آیینی شعرخوانی کردند و چند تن از مدحان استان نیز به مدیحه‌سرایی در منقبت حضرت زهرا(س) پرداختند.

کلیدواژه

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری

سالروز میلاد حضرت زهرا

اخدا عباس دریانورد

ارسال نظرات

captcha
آگهی بیمه تعاون
نمایشگاه  پتروشیمی