سیاست / شناسه خبر: 63373 / تاریخ انتشار : 1400/2/26 14:19
|

مقررات سفر به امارات کمی تغییر کرد

امارات با از سرگیری سفرها و صدور دوباره ویزای توریستی، همزمان با جهش ویروس کرونا در برخی نقاط جهان، مقررات سفر به این کشور را کمی تغییر داد.

به گزارش بوشهری ها و به نقل از ایسنا، از اسفندماه سال گذشته صدور ویزای امارات برای اتباع ایرانی از سرگرفته شده و تعداد پروازها نیز رو به افزایش است. بنا به گزارش آژانس‌های گردشگری، حجم سفر ایرانی‌ها به امارات در تعطیلات نوروز حتی از ترکیه هم بیشتر بود. اگرچه طبق اعلام گمرک، مسافرت‌های خارجی در سال گذشته با ۸۰ درصد کاهش روبه‌رو بوده است.

دولت امارات در تازه‌ترین اعلام، از مسافران خواسته جواب منفی تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعت را قبل از پرواز تهیه کرده و به صورت پرینت کاغذی با مهر و امضا همراه داشته باشند. جواب تست باید از آزمایشگاه‌های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت و به زبان انگلیسی باشد. ارائه جواب به صورت پیامک و در گوشی موبایل و همچنین تست سریع (Rapid Test) قابل قبول نیست. مسافران زیر ۱۲ سال از قاعده ارائه تست کرونا مستثنی شده‌اند.

مسافران با اهلیت امارات متحده عربی هنگام خروج از ایران، به ارائه تست کرونا ملزم نبوده، اما در فرودگاه‌های امارات از آن‌ها تست PCR گرفته می‌شود.

از تمام مسافران ورودی، دوباره تست گرفته خواهد شد و مسافران تا زمان اعلام نتیجه، به رعایت قانون قرنطینه ملزم شده‌اند. در صورت مثبت بودن پاسخ این تست، مسافر با هزینه خود در مکان مشخصی قرنطینه خواهد شد.

مسافرانی که قصد ورود به این کشور را ندارند و فقط از فرودگاه‌های امارات به سایر نقاط ترانزیت می‌شوند، به ارائه تست کرونا با اعتبار ۷۲ ساعت قبل از پرواز ملزم شده‌اند.

در مقررات تازه امارات تاکید شده است مسافرانی که ۱۴ روز قبل از سفر به این کشور به هند، نیجریه و آفریقای جنوبی مسافرت داشته‌اند اجازه استفاده از پرواز به این مقصد را ندارند. البته افراد مقیم و دارندگان ویزای امارات متحده عربی از این قاعده مستثنی شده‌اند.

مسافرانی هم که قصد بازگشت از امارات به ایران را دارند باید گواهی منفی کووید با اعتبار ۹۶ ساعت قبل پرواز را همراه داشته و فرم خوداظهاری و تعهدنامه را تکمیل کرده باشند. این قانون، کودکان زیر هشت سال را در برنمی‌گیرد.

همچنین طبق مقررات ایران، مسافرانی که با ویزای توریستی به امارات سفر می‌کنند باید بلیت رفت و برگشت داشته باشند. در صورت نداشتن بلیت برگشت، در فرودگاه‌ پذیرفته نمی‌شوند. این قانون، مسافران با ملیت امارات و دارندگان اقامت در این کشور را شامل نمی‌شود.

کلیدواژه

سفر به امارات

مقرراتسفر به امارات

ارسال نظرات

captcha
کافه مون
انتشارات شروع
نمایشگاه  پتروشیمی