سیاست / شناسه خبر: 84640 / تاریخ انتشار : 1400/10/25 16:36
|

مدیر خانه نقالان پارس جنوب انتخاب شد+ جزئیات خبر

بوشهری ها /رئیس خانه نقالان پارس جنوب طی حکمی نفیسه سهیلی اصفهانی را به عنوان مدیر این مجموعه در شهرستان جم انتخاب کرد.

بوشهری ها /رئیس خانه نقالان پارس جنوب طی حکمی  نفیسه سهیلی اصفهانی را به عنوان مدیر این مجموعه در شهرستان جم انتخاب کرد.

حامد مشایخی فرد  خطاب به مدیر جدید خانه نقالان پارس  اظهار کرد : از آنجا که هنر نقالی و شاهنامه‌خوانی با روش‌هایی تأثیرگذار علاوه بر تأکید بر هویت ملی کودکان و نوجوانان جوانان باعث می‌شود که آنان با فرهنگ گذشتگان خود انس بگیرند و روحیه میهن‌دوستی‌شان تقویت شود به این امید­ و با­ استعانت­ از­ خداوند­ متعال و بهره گیری شایسته از ظرفیت های فرهنگی­ آن شهرستان و با امعان نظر و توجه کامل به اهداف و شرح وظایف محوله به صورت خاص نسبت به اقدامات اهداف خانه نقالان پارس اهتمام جدی به عمل آورید.مشایخی فرد افزود : صیانت از وحدت ملی و ایجاد سازوکار برای تقویت انسجام اجتماعی با محوریت هویت مشترک اسلامی- ایرانی (سند تحول، فصل دوم)  و آشنایی با زبان و ادبیات فارسی، آشنایی با کهن‌ترین داستان‌ها و اساطیر ملی، تاریخی و پهلوانی از مهم ترین اهداف خانه تقالان پارس است.
 

مدیر عامل خانه نقالان پارس با تاکید بر بازخوانی سه اصل پندار‌ نیک، گفتار نیک و کردار نیک که سرلوحه آن خردورزی است عنوان کرد: در نقالی و شاهنامه خوانی ارج نهادن به جایگاه زن و مادر و خانواده بسیار حائز اهمیت است و گسترش خرد  و خلاقیت کودک در این خصوص شکوفا می شود و تقویت حس زیبایی‌‌شناختی و تجربه التذاذ ادبی از طریق آثار بزرگ زبان فارسی و درک مفاهیم صلح و دوستی ، وفاداری ، مردم‌داری، صبر و شکیبایی ، تغذیه، ورزش و سلامتی و در راس آن، پاسداری از طبیعت و محیط زیست از اهداف دیگر خانه نقالان پارس می باشد.
 وی خداپرستی و دوری از خصلت‌های شر و بدی را از خصوصیات نقال و شاهنامه خوانان دانست و افزود: تقویت روحیه پهلوانی، اخلاق‌مداری و وطن‌دوستی در این راستا بسیار مهم است.

وی در پایان با آوردن نام و یاد سربازان فرهنگ و اصالت ایران مرحوم مرشد ولی الله ترابی و و مرحوم مرشد مصطفی سعیدی آرزوی موفقیت و سربلندی برای این هنر در شهرستان جم کرد.

 بر اساس این گزارش، متن حکم انتصاب نفیسه سهیلی اصفهانی به شرح زیر است:

 نظر به شایستگی،­ تجارب­ ارزشمند­­ و­ روحیه­ فرهنگی و­­ دینی­ سرکار عالیه،­­ به­ موجب­­ این­ حکم­­ به­ عنوان­ «مدیر­  خانه نقالان شهرستان جم»­ منصوب­ می­ شوید.

 

بر اساس این گزارش، این کلاس ها در شهرستان جم در محل  کافه کتاب هزاردستان در رده سنی کودکان نوجوانان و جوانان برگزار می شود.

کلیدواژه

نقال

شاهنامه

خانه نقالان پارس

حامد مشایخی فرد

نفیسه سهیلی اصفهانی

ارسال نظرات

captcha
گلامور گالری
نمایشگاه  پتروشیمی