سیاست / شناسه خبر: 97098 / تاریخ انتشار : 1401/3/13 17:40
|
آیت‌الله حسینی بوشهری

نظارت قوی وجود ندارد / گفته شده چهار قلم کالا گران می‌شود؛ اما بسیاری اجناس دیگر هم گران شده اند

مسئولان عزیز ، تردیدی نیست که نیتتان خیر است و می‌خواهید انقلاب را از وابستگی نجات دهید؛ ولی در شیوه‌های اجرای کار، رضایتمندی مردم را در نظر بگیرید

بوشهری هاایرنا نوشت: آیت‌الله حسینی بوشهری  گفت : مسئولان عزیز ، تردیدی نیست که نیتتان خیر است و می‌خواهید انقلاب را از وابستگی نجات دهید؛ ولی در شیوه‌های اجرای کار، رضایتمندی مردم را در نظر بگیرید تا آنان  آسیبی نبینند و نیز صداقت در گفتار و عمل داشته باشید.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر افزود: مردم سالیان سال است با روحانیت پیمان بسته‌اند؛ زیرا آخر خط را که نگاه می‌کنند و می‌بینند که روحانیت دلسوز مردم است.

وی بیان کرد: امام خمینی(ره) نمی‌خواست مردم در مقابل استکبار حالت ذلت ببیند و در مقابل قوانینی که تحمیل کردند، ایستاد و ۱۵ خرداد شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به مسئولان توصیه می‌کردند که به مردم خدمت کنید و هیچ کس جز مردم مالک این انقلاب نیست ، گفت: مسئولیت مردم سنگین است، چون کسی که صاحب انقلاب است؛ نمی‌گذارد که انقلاب لطمه و آسیب ببیند.

حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه مدیریت ۳۳ ساله رهبر معظم انقلاب در جهان بی‌نظیر است؛ افزود: کاستی‌های موجود نشات گرفته از نقشه‌های شوم دشمنان و بی‌تدبیری و بی‌عرضگی کسانی است که نتوانستند همراه با امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در میدان بمانند و به مردم خدمت کنند.

وی در رابطه با انتظارات مردم نسبت به مسئولان اظهارداشت: مسئولان عزیز تردیدی نیست که نیتتان خیر است و می‌خواهید انقلاب را از وابستگی نجات دهید؛ ولی در شیوه‌های اجرای کار، رضایتمندی مردم را در نظر بگیرید تا آنان آسیبی نبینند و نیز صداقت در گفتار و عمل داشته باشید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مردم در صحنه‌های گوناگون حضور دارند، گفت: مردم سرمایه‌های این مسئولان هستند و ما باید هوای آنان را داشته باشیم تا اعتمادسازی بین مردم و مسئولان باشد.

وی ادامه داد: احساس می‌کنیم، نظارت قوی وجود ندارد، زیرا گفته می‌شود که چهار قلم کالا گران می‌شود؛ اما بسیاری از اجناس دیگر نیز گران شده است؛ باید سایر کالاهایی که وابسته نیستند، کنترل شود.

حسینی بوشهری با تاکید بر تلاش شبانه روزی برای مردم توسط مسئولان تاکید کرد: باید تیم دولت هماهنگ باشد و هر کسی سخنی جدا از دیگری نگوید و همچنین قوای سه گانه هماهنگ باشند.

 

 

خطیب نمازجمعه قم: روحانیت همیشه در حال مبارزه با دشمنان بوده‌است

وی با تبریک دهه کرامت، از این دهه به عنوان فرصتی برای معرفی سیره ائمه اطهار(ع) نام برد و گفت: میلادهای حضرت فاطمه معصومه(س)، حضرت احمد ابن موسی(ع) و امام رضا(ع) از جمله مناسبت‌های دهه کرامت است.

به گزارش ایرنا، «دهه کرامت» از اول ذی‌القعده همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز می‌شود و تا ۱۱ ذی‌القعده سالروز میلاد امام رضا(ع) ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه باید اهل بیت(ع) را به جامعه معرفی کنیم، افزود: باید اعتراف کنیم که حق ائمه اطهار(ع) را آن‌ گونه که هست، رعایت نکردیم، زیرا امام رضا(ع) فرمودند که اگر مردم زیبایی‌های کلام ما را بدانند، از ما پیروی می‌کنند.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: امروز بهترین فرصت در اختیار مبلغان دین قرار گرفته است و باید صدای حقانیت اهل بیت(ع) را به خوبی به جهانیان برسانند.

وی با اشاره به فیلم موهنی که به تازگی ساخته شده است، تصریح کرد: فیلمی ساختند که هم ملت ایران، هم دینداری آنان و هم نماد قداست این ملت را؛ یعنی وجود مقدس حضرت امام رضا(ع) را به چالش کشیده است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محکوم کردن فیلم مذکور افزود: لازم است از آن بخش از هنرمندان و صاحب قلم و رسانه که با غیرت دینی خود این موضوع را محکوم کرده اند، تقدیر و تشکر کنیم.

خطیب نماز جمعه قم اظهار داشت: ما هنرمندانی نیز داریم که سریال هایی همچون امام علی(ع) و ولایت عشق را می سازند.

وی با اشاره به هفته حج گفت: امسال جمعیت حاجیان ما بر اساس سیاست کشور عربستان تقلیل یافته است، ولی دعا می کنیم که ان شاءالله این عزیزان ما بتوانند مناسکشان را به خوبی انجام دهند و آن جا در کنار سایر مسلمانان به مشکلات و مسایل مسلمانان رسیدگی و اظهار همدردی با مسلمانان دیگر کنند.

وی اظهار داشت: نسبت به مردم قهرمان آبادان و خوزستان که این شرایط سخت برایشان پیش آمده است، اظهار همدردی می‌کنیم و از مسئولان مصرانه می‌خواهیم که کاری کنند که مایه تسلای بازماندگان را فراهم سازد.

حسینی بوشهری همچنین از طلاب جوانی که به آبادان برای همدردی با مردم این شهر رفتند و پیام مراجع تقلید را به خانواده ها نشان دادند، تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

217

 

 

کلیدواژه

حسینی بوشهری

قم

گرانی

ارسال نظرات

captcha
آگهی بیمه تعاون
نمایشگاه  پتروشیمی