سیاست / شناسه خبر: 171170 / تاریخ انتشار : 1402/9/12 11:12
|

کشف ۱۱۵.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق

معاون اجتماعی فرمانده مرزبانی استان بوشهر از کشف ۱۱۵.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط مأموران مرزبانی در بنادر شمالی استان بوشهر خبر داد و گفت: در ۴ عملیات کشف این میزان قاچاق ۵ شناور توقیف شد.

بوشهری ها /حسین فرهمند در گفت‌وگو با بیان اینکه قاچاق کالا یکی از مهمترین عوامل به مخاطره انداختن امنیت اقتصادی و اجتماعی جامعه است، اظهار داشت: قاچاق کالا خسارت‌های مادی و معنوی فراوانی به جامعه تحمیل می‌کند.

وی رکود اقتصادی, تورم, عدم اشتغال‌زایی و تحت‌الشعاع قرار گرفتن تولید داخلی را از دیگر تبعات قاچاق کالا دانست و بیان کرد: قاچاق، سبب فساد و تخریب بنیادین ریشه‌های اقتصادی می‌شود.

کشف 115.5 میلیارد ریال کالای قاچاق توسط مرزبانان استان بوشهر

معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر، مبادله تجاری مرزی را یکی از شاخص‌های اصلی در برقراری ارتباط بین کشورهای همسایه و امرار معاش مرزنشینان دانست و بیان کرد: گرایش فعالیت‌های اقتصادی در مرزها به سمت کالای قاچاق ضمن اینکه, اقتصاد پویا مناطق مرزی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد با ایجاد موانع متعدد سبب عدم توسعه پایدار به‌ویژه اقتصاد نواحی مرزی, ایجاد خلل در استانداردهای زندگی مردم, توزیع نامناسب درآمد و عدم استقرار امنیت پایدار به‌دنبال دارد.

وی با تأکید بر برخورد قاطع با قاچاق کالا با همراهی مردم و مسئولان اضافه کرد: همراهی مردم، مسئولان، روشنگری و تببین عوامل مخرب قاچاق و مشارکت همگانی در مبارزه با قاچاق کالا، برخورد با این پدیده آسان‌تر می‌کند.

فرهمند با بیان اینکه مرزبانان خط ساحلی استان بوشهر در برخورد با قاچاق کالا، مواد مخدر و سوخت از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کنند به عملیات‌های مأموران مرزبانی استان در برخورد با قاچاق کالا در یک هفته گذشته پرداخت و تصریح کرد: در هفته گذشته با انجام 4 عملیات، 5 شناور حامل کالای قاچاق در بنادر شمالی استان بوشهر توقیف شد.

وی با بیان اینکه در این عملیات‌ها در نوار ساحلی بنادر گناوه، دیلم و ریگ افزون بر 115.4 میلیارد ریال کالا قاچاق کشف شد، گفت: در این عملیات‌ها انواع پارچه، پتو، پوشاک، لوازم یدکی ماشین‌های سنگین و سبک، باتری بزرگ و دیگر تجهیزات کشف شد.

معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر با تأکید بر این نکته که مرز دریایی خلیج‌ فارس در استان بوشهر همواره مورد رصد شبانه‌روزی نیروهای مرزبانی قرار دارد، خاطرنشان کرد: تردد شناورها در نوار ساحلی استان بوشهر و مرز دریایی خلیج‌ فارس زیر نظر نیروهای مرزبانی استان قرار دارد و بدون اغماض با تخلفات برخورد قاطع می‌شود.

فرهمند از تقویت امکانات و تجهیزات از جمله ارتقاء شناورها خبر داد و بیان کرد: با تقویت تجهیزات امکان حضور شناور مرزبانی در اعماق مختلف خلیج‌ فارس فراهم شده است و چشمان تیزبین مرزبانان ضمن شناسایی تخلفات با عوامل به‌ صورت قاطع برخورد می‌کنند.

کلیدواژه

حسین فرهمند

فرمانده مرزبانی استان بوشهر

مبارزه باقاچاق

بنادر شمالی استان بوشهر

خلیج فارس

ارسال نظرات

captcha
گلامور گالری
نمایشگاه  پتروشیمی